יו"ר 'יש עתיד': "אני רואה שהעסקנים החרדים זועקים 'אנטישמיות', אני בחברה טובה. לי קראו כבר 'עמלק, אנטישמי, צורר, רשע ושטן'. אני לא מקבל מהם הוראות מה מותר לי ומה אסור לי להגיד". נתניהו: "הסתה המנוסחת בנימה אנטישמית"

יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד פרסם תגובה למתקפה עליו, כולל ביקורת מרומזת וישירה מחבריו למפלגה, בעקבות סרטון ההסתה אותו פרסם אמש נגד החרדים והציג אותם כסחטנים. הסרטון מדמה שיחה באפליקציית המסרים וואטספ בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשי סיעות הקואליציה בראשותו, סביב הצהרת הנאמנות שנתניהו ביקש מהמועמדים ברשימת הליכוד לחתום עליה ובתגובה ליצמן ודרעי דורשים כסף.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לפני זמן קצר לדברים וכתב כי, "ההסתה של המועמד לראשות הממשלה יאיר לפיד, המנוסחת בנימה אנטישמית, מוכיחה פעם נוספת מדוע אסור לתת ליאיר לפיד להיות ראש ממשלה. רק ליכוד גדול ימנע ממשלת שמאל מסוכנת וחסרת אחריות בראשות יאיר לפיד וגנץ".

"אני רואה שהעסקנים החרדים זועקים "אנטישמיות!" על סרטון הווטצאפים שהעליתי כאן", כתב לפיד בתגובה לגל הביקורת. "אני בחברה טובה. הם קראו "אנטישמי" לאלוף אלעזר שטרן, יהודי שומר תורה ומצוות. הם קראו "אנטישמים" לרוב יהודי ארה"ב, מיליוני יהודים חמים ואוהבי ישראל. הם קראו "אנטישמים" לאנשי מערכת הבטחון שהעזו לפעול למען גיוס חרדים. הם קראו "נאצים" לשוטרים שעושים את עבודתם. לשר המשפטים אוחנה הם קראו "מחוקק התועבה". לי קראו כבר "עמלק, אנטישמי, צורר, רשע ושטן" (רשימה חלקית מאוד). עמלק, למי שלא מכיר את הסלנג, הוא מי שצריך להשמיד אותו ואת זרעו אחריו. כן, הכוונה לילדים שלי".

עוד טוען יו"ר 'יש עתיד', "אני לא זוכר שמישהו הזדעזע במיוחד כשכתבו את כל זה בעתונות החרדית וצעקו את זה מעל בימת הכנסת. יש אגב הבדל אחד עקרוני בין סרטון הווטצאפים שלנו למה שהם כתבו. הסרטון הוא בדיחה (על חשבון ביבי בכלל). את דברי ההסתה החמורים שלהם הם אמרו ברצינות גמורה".

"אני גם מאוד מתרשם מזה שהם פיתחו לפתע רגישות כזו. לא הפריע להם שביבי אמר שבני גנץ הוא חולה נפש. לא הפריע להם כשהשוו את השמאל לדאעש. לא הפריע להם כשצועקים "מוות לערבים". לא הפריע להם כשיצאו עוד ועוד עדויות על אפליית בנות מזרחיות ואתיופיות בחינוך החרדי. ממש לא הטריד אותם כשח"כ אייכלר אמר שאני "מזכיר לו את היטלר" (את היטלר!). הדבר היחיד שזיעזע אותם עד עמקי נשמתם האנינה זה ווטצאפ שהזכיר את המילה "תקציבים"".

"כי זו השיטה שלהם. אלה שמסיתים בלי חשבון, צועקים "הסתה!", אלה שמובילים שיח של שנאה, צועקים "שנאה!" לא יעזור להם. אין לי שום כוונות לקבל הטפות מוסר מאנשים שלא מפסיקים לקלל ולהשמיץ. אין להם בעלות על היהדות, ואני לא מקבל מהם הוראות מה מותר לי ומה אסור לי להגיד", לשון ההודעה שלפיד פרסם אחר הצהריים.