יו"ר 'יהדות התורה' על המגעים עם אלי ישי: "אני מאמין שנסתדר בימים הקרובים". תומך בנתניהו: "אם אחרי הבחירות גנץ יתנתק מלפיד, אז יש מה לדבר איתו". על ליברמן: "הוא עושה זיגזג, הוא בכלל לא מטריד אותי". רון קובי: "בג"ץ פסק נגד החוק"

יו"ר 'יהדות התורה' סגן השר יעקב ליצמן עדכן היום בראיון ל'קול חי על המגעים להמשך ההסכם עם אלי ישי, "אני מאמין שנסתדר עם אלי ישי בימים הקרובים. כל קבוצה שרוצה לתמוך בנו, אנחנו מוכנים לסייע לה. אני חושש מקולות אבודים. צריך בבחירות האלה לעשות הקול שכל קול ישפיע". עוד הוסיף כי, "יש אפשרות להביא יותר משמונה מנדטים, יש עוד כוח פנים חרדי שאנחנו צריכים להביא אותו לקלפי, ונעשה הכל לעבוד חזק בתוך הבית".

בראיון ל'קול ברמה' חזר ליצמן על התחייבות מפלגות לליכוד, "אנחנו הולכים בכל הכוח עם נתניהו, הוא נתן לנו את הצרכים שלנו, אין לנו שותף אחר". לדבריו, "אין אפשרות להרכיב ממשלה בלי חרדים. לפיד ונתניהו לא ישבו ביחד. אז או שיש רוב לימין, או שיקימו ממשלה עם ערבים, או שיהיה עוד פעם בחירות".

יו"ר יהדות התורה התייחס לסרטון ההסתה של לפיד ואמר כי, "מה שלפיד עשה בסרטון זה אנטישמיות לכל דבר. אם גוי היה אומר שהיהודים רוצים את כל הכסף בעולם, אפילו טראמפ היה מגנה את זה. אני אמרתי מהיום הראשון שלפיד הוא לא רק מסית אלא גם עושה דברים בשטח נגדינו".

"התגובה של גנץ לדברי לפיד מראים לי דבר אחד, גם אחרי הבחירות לא יהיה שיח אחר, ולכן אין לנו מה לדבר איתו. כל עוד שגנץ ביחד עם לפיד, אין לנו מה לדבר איתו. אם אחרי הבחירות גנץ יתנתק מלפיד, אז יש מה לדבר איתו", המשיך ליצמן. "יש חשש שהחרדים יפגעו ביום שאחרי הבחירות, אנחנו וש"ס פופולרים, 70 אחוז מהציבור שפונה אלי הוא ציבור לא דתי, הציבור אוהב אותנו, אבל יכול להיות שבסוף, כל ההסתה הזו תזיק לנו, אני באמת חושש מזה".

בשונה מלפיד, ליצמן לא רואה איום בשותפו להסתה יו"ר ישראל ביתנו, "ליברמן הוא עושה זיגזג. כל פעם הוא משהו אחר, הוא בכלל לא מטריד אותי, אין לו דרך. היום ככה מחר הוא הפוך. לפיד הוא שיטתי ועקרוני". עוד הוסיף, "ליברמן זגזגן, יום אומר כך יום אחרי אומר אחרת, לא צריך להתייחס ברצינות. יום אחד הוא אצל רבנים, יום אחרי מדבר על החרדים".

סגן השר התייחס גם לראש עיריית טבריה הפרובוקטיבי, "רון קובי עושה הכל להכעיס, בטעות הוא נבחר, בג"ץ פסק נגד החוק, בשביל להכשיר אותו, אחרי זה, מתפלאים למה אנחנו דורשים את חוק ההתגברות". לדבריו, "דרעי רצה לקיים את החוק בטבריה, ובג"ץ הלך נגד החוק רק בגלל שדרעי הוא לא מהחברים שלהם. זו הסיבה היחידה. פתאום בגץ נגד החוק, מתי היה דבר כזה".