צילום: פלאש 90

סרטון ההסתה של לפיד: ש"ס עתרה לוועדת הבחירות בדרישה להסירו

ש"ס עתרה לועדת הבחירות המרכזית להוריד את סרטון ההסתה של לפיד: "מסר גזעני המבקש לפגוע במרקם החיים המשותף". גפני: "בני גנץ צריך להתנער ממנו, הוא צריך להעיף אותו. לא יכול להיות במערכת הפוליטית שמישהו שכך מדבר"

בעתירה שהגישה היום ש"ס לוועדת הבחירות המרכזית באמצעות יועצה המשפטי עו"ד ישראל באך, מבקשת המפלגה להוציא צו מניעה לפרסום סרטון ההסתה של מפלגת 'כחול לבן', בה נטען בין השאר שהנציגים החרדיים "מבקשים לעצמם את כל הכסף שיש לישראל". בעקבות העתירה הורה יו"ר ועדת הבחירות השופט חנן מלצר ליאיר לפיד ולרשימת 'כחול לבן' בראשות בני גנץ, להשיב לעתירת שס עד יום רביעי בשעה 12:00.

בנימוקי העתירה, טוענת ש"ס, כי בסרטון מוצגים יו"ר סיעת ש"ס ויו"ר סיעת יהדות התורה "כרודפי בצע אשר אין דבר על ליבם לבד מממון. ובכך, מבטא הסרטון מסר גזעני המבקש לפגוע במרקם החיים המשותף במדינת ישראל בין ה"שבטים" השונים, יש בו פוטנציאל ממשי להסתה ולפגיעה ברגשות הציבור החרדי והוא חורג מהמסר הפוליטי המקובל והמותר".

יו"ר דגל התורה ח"כ משה גפני פרסם מוקדם יותר סרטון התוקף את לפיד ואמר, "אנחנו רגילים בהיסטוריה של העם היהודי שהיו כאלה שאמרו עלינו שאנחנו רוצים לקחת את כל הכסף של המדינה שאנחנו חיים בה, מכיוון שמדובר פה ביהודי, ביאיר לפיד, אי אפשר להגיד שזה אנטישמיות, אבל זאת הסתה במובן הכי נמוך של המילה. החרדים, לפי יאיר לפיד, רוצים לקחת את כל הכסף של המדינה, הלוואי ונקבל את מה שמגיע לנו בדין כמו כל אחד אחר. מה הוא רוצה מהילדים שלנו, מהילדים החרדים, מה הוא רוצה מהנשיא החרדיות, מה הוא רוצה מהמשפחות של החרדים, מה הם עשו לו רע שהוא כל כך שונא אותם, שהוא מדבר כאלה דברים שהם נוראיים".

גפני גם פנה ליו" כחול לבן, ואמר, "אני פונה לבני גנץ, שהוא ראש המפלגה שלו, הוא לא יכול לברוח מאחריות, הוא מפחיד אותנו בעצם העובדה בעצם העובדה שהוא עשה הסכם רוטציה בראשות הממשלה תחזיק אחד כזה כמו יאיר לפיד בראשות הממשלה? זה נושא מפחיד. זה דבר שהוא נורא ואיום. בני גנץ צריך להתנער ממנו, להתנער מהדיבורים שלו, אבל בעיקר הוא צריך להעיף אותו. לא יכול להיות במערכת הפוליטית שמישהו שכך מדבר נגד ציבורים שלמים במדינת ישראל, מסיט ומדיח, צריך להעיף אותו מהמפלגה, שילך לבד ואז נראה מה איתו".

העתירה של שס

5 תגובות

אחרי שכל מדינת ישראל יראו את הסרטון נשמע את סיעת יש עתיד מורידה את הסרטון הפרובקטיבי "לפנים משורת הדין" ואז בג"ץ ימחק את העתירה וכאילו לא קרה כלום, ככה זה במדינה הזאת

לא נכון

יהיר ראש הנחש שו א ה' ויהודים .

יהיר ראש מפלגת שונאי ה' ויהודים מר פלוגתא אשר בדבריו גרם לחורבן בית שלישי . אוי ללשון הממהרת לדבר גנות על אוהבי ה'

בס"ד, אני לא מבין למה שדרעי וליצמן לא יתבעו תביעה פרטית את לפיד בהוצאת דיבה ?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו