בכנס קטיף ה-5 לאחריות לאומית אמר השר פרץ: "הקמנו את הימין המאוחד כדי להציל את ממשלת הימין. כדי שלא תהיה התנתקות נוספת, הליכוד חייב מפלגה ימנית אידאולוגיית גדולה לידו. אני חושב שצריך לשמור על הססטוס קוו ואסור שתהיה תח"צ"

השר רפי פרץ בכנס קטיף ה-5 לאחריות לאומית: "הקמנו את הימין המאוחד כדי להציל את ממשלת הימין. כדי שלא תהיה התנתקות נוספת, הליכוד חייב מפלגה ימנית אידאולוגיית גדולה לידו". מוכי בטר מנהל מרכז מורשת גוש קטיף: העובדה שדעות שונות יושבים על אותה הבמה בימים סוערים כאלה מלמד שיעור באחריות לאומית כפי שהפגינו תושבי הגוש לפני העקירה במהלכה ולאחריה"

בעניין המתקפה על השר סמוטריץ' אמר השר פרץ, "אנחנו נמצאים במתקפה פרועה כלפי ציבור המסורתי והדתי בישראל מוציאים כל דבר מפרופורציות ואני מצר על כך מאוד. אנחנו בני הציונות הדתית החלטנו החלטה אחרי 100 שנה אנחנו הולכים עם עם ישראל ביחד, סוחבים את אותה אלונקה יחד, ונמצאים בכל המערכות. ולא הכל מושלם תתפלאו מדינת ישראל לא מושלמת אבל אנחנו שותפים ליצירה. צריך שיהיו הסכמות וככה אנחנו נתקדם. היום יש סטטוס קוו בענייני דת ומדינה אני מכבד את הסטטוס קוו אנחנו צריכים לשמור עליו מכל משמר."

על הפערים בסוגיות של דת ומדינה בתוך המפלגה אמר: " נכון, יש בנינו חילוקי דעות, אני חושב שצריך לשמור על הססטוס קוו ואסור שתהיה תחב"צ בשבת. לא טשטשנו את הדגלים שלנו. גם איילת יודעת זאת. עם זאת, רב המשותף על המפריד – יש לנו מטרה לאסוף את 240 אלף קולות הימין שהלכו לפח בבחירות האחרונות."

בעניין ההתנתקות אמר: "לא ניתן לזוועה כזאת לחזור שוב. לכן חשוב שהימין המאוחד יהיה גדול ליד הליכוד. כשעמדתי בראש המכינה, בזמן ההוא, הייתה לי אחריות לאומית לשמור על אחדות העם. בא אלי הרמטכ"ל שנה לפני הגירוש שהוא מפחד שתהיה מלחמת אחים- אמרתי לו שלא תהיה בשום אופן. עמדתי בסיטואציה בלתי אפשרית, כתף אחת צוער בבה"ד 1 ובכתף השניה אח שלו תלמיד במכינה. אמרתי אז ואני חוזר ואומר, אנחנו לא פורמים את הקשר עם מדינת ישראל ועם ישראל. התנגדתי בתוקף למהלך אבל המרחק ממלחמת אחים היה קצר. לא אפשרתי לאסון כזה לקרות. גוש קטיף ישאר לעולמים חלק ממני. מי שלא חווה קריעה שכזו לא יבין את דברי. כל עוד זה תלוי בי לא ניתן לזוועה הזאת לחזור שוב. בשום אופן."

מוכי בטר מנהל מרכז קטיף "הכנס מהווה במה למגוון דעות של מנהיגי הציונות הדתית, אנשי ציבור שצמחו מתוכה וגם קולות שמנגד. המיוחד הוא שכולם ישובים על אותה הבמה ובימים סוערים כאלה מלמדים שיעור באחריות לאומית כפי שהפגינו תושבי הגוש לפני העקירה במהלכה ולאחריה"