המשטרה פתחה בחקירה בעקבות הטרדות חוזרות ונשנות כלפי היועמ"ש מנדלבליט, בימים האחרונים. כיווני החקירה בשלב זה מתמקדים במחאות האתיופים מתחת לביתם של מנדלבליט וארדן וכן סביב סרטון ההסתה של לפיד והדרישה לפתוח בחקירה נגדו

המשטרה הודיעה היום (רביעי) כי פתחה בחקירה בעקבות הטרדות חוזרות ונשנות בימים האחרונים כלפי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

בהודעת המשטרה נכתב: "בעקבות הטרדות חוזרות ונשנות בימים האחרונים שנעשו כלפי היועץ המשפטי לממשלה, הוחלט במשטרת ישראל על פתיחה בחקירה. מעבר לאמור ומטבע הדברים בשלב זה אין בידינו להרחיב".

ל'חדשות JDN' נודע כי כיווני החקירה שכעת נבדקים במשטרת ישראל הינם מחאת האתיופים שנמשכות מזה זמן רב ומתמקדות בשבועות האחרונים במחאות מתחת לביתם של השר לביטחון פנים גלעד ארדן והיועץ המשפטי מנדלבליט. כיוון חקירה נוסף שנבדק במשטרה, מסרונים ושיחות שנשלחו למנדלבליט בעקבות סרטון ההסתה של יאיר לפיד והדרישה לפתוח בחקירה נגדו.

מנדלבליט "זוכה" למחאות והצקות למעלה משנה סביב תיקי נתניהו. כך למשל קבוצת אנשים כיתרה בעבר את מנדלבליט, בבית הכנסת הסמוך לביתו בפתח תקווה ואף קראו לעברו קריאות גנאי. מאבטח של משרד המשפטים שהיה סמוך למקום חילץ את היועץ ביציאה האחורית. מנדלבליט הגיע כדי לשאת תפילה לעילוי נשמתו של אמו שנפטרה לא מכבר.

האירוע התרחש בבית הכנסת ניגוני חיים. כמה מהמתפללים יצאו החוצה כדי לשאת את "ברכת הלבנה" ובעת שמנדלבליט יצא לומר קדיש על אמו, צעקו לעברו המוחים "הרסתם לנו את המדינה". במקום התפתח עימות מילולי בין אחד המתפללים לכמה מהמוחים. המתפלל הביע את מורת רוחו על כך שהמחאה נערכה טרם צאת השבת.

במכתב ששלחה בעבר היועצת המשפטית של המשטרה למארגני המחאות נכתב: "פעולות מחאה אלו לא רק שסוטות ממתווה הפשרה עליו סוכם בבג"ץ בזמנו, אלא ובעיקר מהוות חדירה של ממש לפרטיותו של היועמ"ש, מטרידות אותו ומפריעות לו לקיים אורח חיים פרטי רחוק מהעין הציבורית".