הותר לפרסום כי הנרצח בפיגוע הלילה בגוש עציון הוא דביר שורק הי"ד בן 19 חייל צה"ל המתגורר ביישוב עופרה. דביר הי"ד הוא בנו של יואב שורק ונכדו של הרב בנימין הרלינג הי"ד שנרצח בהר עיבל בסוכות תשס"א. חבריו מספרים על בחור עדין ואהוב

הותר לפרסום כי הנרצח בפיגוע וניסיון החטיפה הלילה בגוש עציון הוא דביר שורק הי"ד, בן 19, תלמיד ישיבת ההסדר מחניים וחייל צה"ל המתגורר ביישוב עופרה שבבנימין. דביר הי"ד הוא בנו של יואב שורק יבלחט"א, ונכדו של הרב בנימין הרלינג הי"ד שנרצח בהר עיבל בסוכות תשס"א.

חבריו ומשפחתו של דביר הי"ד קיבלו בעצב רב את הבשורה הקשה על מותו. "הוא היה בירושלים ונסע לקנות לרב שלו מתנת סוף שנה, הכרת תודה", תיאר הרב שראל רוזנבלט רב ישיבת ההסדר מחניים שבה למד החייל. בראיון לגל"צ תיאר הרב רוזנבלט את דביר כ"אדם נעים הליכות שנעים להיות לידו, כולם מסביבו תמיד ידעו שהוא בן אדם מיוחד, שאפשר לדבר איתו. זה מאוד קשה".

לדבריו, דביר היה בחור שידע לחבר בין עולמות שונים בחברה הישראלית. "ייעדתי לו להיות במקום מאוד משמעותי בחברה הישראלית. עולם של תורה ועבודת השם, עולם רחב של ידע ועולם שמחובר לחברה הישראלית. אדם שמחובר לעשייה חברתית, לאכפתיות, ללב גדול. אדם שממש אי אפשר לראות אותו מזיק לזבוב. אדם עדין". הרב רוזנבלט הוסיף, פשוט קרה לו הדבר שהוא ההיפך המוחלט ממה שהוא היה, ממה שאנחנו מלמדים – אנחנו מחנכים את התלמידים שלנו לשלום ולדיאלוג, אבל לרוע אין גבולות".

הרב שלמה וילק, ראש הישיבה סיפר כי, "מדובר בבחור שנמצא בתוך עולם של יראת שמיים ושמחה וטוב. תמיד מסתובב עם חיוך על הפנים, לפעמים המראה החיצוני שלו מסתיר את הטוב והחוכמה ואהבת כל אדם". עוד הוסיף וילק, "הוא הלך לירושלים לקנות מתנות לרבנים שלו כהכרת תודה ובדרך חזרה קרה הפיגוע הנורא הזה. הוא נמצא מחובק עם הספרים שהוא קנה".

גופתו של דביר הי"ד ועליה סימני דקירה נמצאה הבוקר בסמוך ליישוב בחטיבה המרחבית עציון ומדובר צה"ל נמסר כי מדובר בפיגוע טרור. החייל בן 18 בחור ישיבה, נמצא לבדו כשהוא דקור בציר בין מגדל עוז לאפרת ומדובר צה"ל נמסר כי לא משפחתו לא הצליחה ליצור איתו קשר משעות הערב אתמול.

דובר צה"ל תת-אלוף רונן מנליס הוסיף כי, "במהלך הלילה קיבלנו דיווח על נער בן 18 שקרוביו לא הצליחו ליצור איתו קשר משעות הערב המאוחרות. הם דיווחו לנו מאוחר מאוד בלילה. הקפצנו כוחות במרחב חטמ"ר עציון ובהם גששים. במהלך הלילה, סביב 3:00-2:30 מצאו הכוחות את גופת הנער ליד הכניסה למגדל עוז. מותו נקבע. הוא נדקר ונהרג. אנו מבינים שמדובר בפיגוע טרור. על גופו נמצאו פצעי דקירה. עדיין רב הנסתר על הגלוי".