שר האוצר מדבר לראשונה על החיבור לליכוד: "יש בדיקות ומחקרים של הליכוד, שמראים שיש שני מנדטים שהבאתי איתי לתוך הרשימה". על הצהרת הנאמנות לנתניהו: "לא ראיתי בזה משמעות מיוחדת, סתם עשו מזה עניין גדול". עוד הוסיף: "אני בכיוון של משרד האוצר"

שר האוצר משה כחלון מתייחס לראשונה בראיון שחלקו מתפרסם הבוקר ב'ישראל היום', להצטרפותו לליכוד, "ברגע שהייתה חבירה אל נתניהו ולמחנה הימין, הותקפתי ונבחנתי בצורה שונה ממה שאחרים נבחנו. אין לי הסבר לזה. אם הייתי מתחבר לגנץ, זה היה נראה אחרת. אין לי ספק. אומרים עלי שאני מזגזג, אבל לא תראה שאומרים את זה על אף אחד אחר".

"איילת שקד חזרה לבית היהודי שלושה חודשים בלבד אחרי שעזבה, והיחס אליה שונה. אני עזבתי לפני שש שנים. תראה מה קורה בשמאל, כשהשמאל מתחבר זה 'אחריות', וכשאני מתחבר זה זגזוג. אני יודע שמכל החיבורים במערכת הפוליטית, התקשורת הכי פחות אהבה את החיבור שלי וטיפלה בי 'כראוי'. בהחלט היתה התנפלות גדולה".

כחלון דחה את הנתונים שעולים מהסקרים לפיו הוא אינו מביא קולות נוספים לליכוד, "יש בדיקות ומחקרים של הליכוד, שמראים שיש שני מנדטים שהבאתי איתי לתוך הרשימה. יש שני מנדטים שמתלבטים ויש 0.8 מנדט שמתחלק בין כחול לבן לבין אביגדור ליברמן. אנחנו צריכים לעבוד על שני המנדטים שמתלבטים ולהראות להם שהלב של כולנו פועם בתוך הגוף הגדול של הליכוד".

על "הצהרת הנאמנות" לנתניהו שנחתמה השבוע על ידי חברי הליכוד הוא אומר, "לא ראיתי בזה משמעות מיוחדת, סתם עשו מזה עניין גדול. אני צריך לחתום על משהו כדי לראות בנתניהו ראש הממשלה הבא או ראש הליכוד? הציבור מעניק לו מיליון ו־200 אלף קולות. כל דבר אחר שיקרה, שזה לא יהיה נתניהו (מועמד הליכוד לראשות הממשלה), ייראה עקום. אין גניבת שלטון ברורה יותר מהדבר הזה".

כחלון מצהיר כי הוא מעוניין שוב בתיק האוצר ואינו מכוון לראשות הממשלה, "כדי להיות ראש ממשלה צריך להיות ממפלגה גדולה. האם אני בכיוון הזה? אני בכיוון של משרד האוצר. ממש לא ללשכת ראש הממשלה". שר האוצר גם מדבר על המצב הכלכלי של מדינת ישראל ומגדיר אותו טוב, "כל הפרמטרים מצביעים על כלכלה חזקה ויציבה. השנה הזאת היא שנה בעייתית בגלל שתי מערכות הבחירות, ואי אפשר לטפל בכל. יש קצת פחות מאחוז של חריגה, זה ילך ויצטמצם".