פיגוע הדקירה בגוש עציון, שבו נרצח רב"ט דביר שורק, לא כלל כנראה ניסיון חטיפה. מהחקירה עולה כי שורק צעד במעלה הכביש ליישוב מגדל עוז, ואז נדקר למוות על ידי המחבלים, שנמלטו ברכבם. הדיווח הגיע שעות לאחר הרצח וגופתו אותרה באישון ליל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיע לזירת הפיגוע, בו נפל רב״ט דביר (יהודה) שורק ז״ל, בן ה-19. "ארץ ישראל נקנית בייסורים, איבדנו כאן את הבן של משפחת שורק וליבנו איתם, אנחנו מחבקים אותם בשעתם הקשה", מסר נתניהו לכלי התקשורת והוסיף: "נבוא עם המחבלים בחשבון". במהלך הסיור נמסרו לראש הממשלה פרטים חדשים על האופן בו בוצע הפיגוע.

מהפרטים שהותרו לפרסום: דביר שורק ז"ל הגיע לכביש ועלה לצידו ברגל. בנקודה מסויימת הפתיע אותו רכב, בו ישבו המחבלים.  המחבלים זיהו ככל הנראה שהם במרחק של 100 מטרים בלבד מהש"ג של היישוב מגדל עוז, ולכן הם החליטו להשלים את המשימה במקום. לאחר מכן השליכו המחבלים את גופתו של דביר ז"ל בצד הדרך, וטביעת גופו עדיין ניתנת לזיהוי בשטח. המחבלים נכנסו חזרה לרכב, ביצעו פניית פרסה מהירה ונמלטו לכיוון העיירה בית פאג'ר.

האירוע התרחש בסביבות השעה 20:30. חבריו של שורק החלו לחפשו והדיווח הראשון למשטרה ולכוחות הביטחון על היעדרו, לפי צה"ל, הגיע בסביבות השעה חצות. גששים איתרו את הגופה בסביבות 2:30 בלילה.

כעת יש מאמץ גדול של צה"ל, עם כוחות תגבור ויחידות מיוחדות, יחד עם שב"כ והמשטרה, לאתר את החוליה. הנחת העבודה היא שהמחבלים עדיין באזור הפיגוע. מבחינת חקירת זהות המפגעים, עדיין אין שיוך ארגוני.

יש מאמץ גדול בצה"ל למנוע גם פיגועי השראה בשל הצלחת הפיגוע ושני מועדים רגישים שיצטלבו השנה, ויצוינו בתחילת שבוע הבא: תשעה באב וחג הקרבן. פלוגות תגבור בהיקף של כשני גדודים הוקפצו מהצהריים למוקדים רגישים ביהודה ושומרון ובגזרת הפיגוע, בהם מגדודי תותחנים ונח"ל.

ניתוח ראשוני של זירת מציאת הגופה חשף את הקלות שבה הצליחה חוליית המחבלים לרצוח את החייל. המחבלים נמלטו ככל הנראה ברכב, ולכן הסריקות התמקדו בעיירה הפלסטינית הסמוכה בית פג'אר. במסגרת המצוד לא הוטל כתר על העיירה או על כפרים פלסטיניים סמוכים.