המצוד נמשך: נבדק אם החוליה התפצלה, מאמצים למניעת פיגועים נוספים

כוחות צה"ל פעלן הלילה בעיירה חלחול שבסמוך לחברון • ההערכה במערכת הביטחון שמדובר בחוליה של שלושה מחבלים שהתפצלה, ומסתתרת במקומות שונים באזור העיר חברון • בצבא שומרים על ערנות מוגברת מחשש לפיגועים נוספים
 • האימון שלך שווה יותר עם GO >>

  תוכן מקודם

 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

כוחות הביטחון ממשיכים הבוקר (שישי) בסריקות אחר חוליית המחבלים שאחראית לפיגוע בגוש עציון, שבו נדקר למוות דביר יהודה שורק. צה"ל ושב"כ בודקים כמה כיווני חקירה, בהתבסס על מידע מודיעיני שנאסף באמצעים שונים. על פי דיווחים פלסטיניים, צהל סרק הלילה את העיירה חלחול הסמוכה לחברון וכן כפרים באזור וכפרים באזור, לאחר שקודם לכן התמקדו הסריקות רק בבית לחם הסמוכה.

כוחות צה"ל, שב"כ ומשטרה פועלים כדי להתחקות אחר נתיב הבריחה ומקום המסתור של המחבלים, כשלא בהכרח המקום שבו צה"ל פועל כעת הוא המקום שבו מסתתר המחבל או המחבלים. הנחת העבודה במערכת הביטחון היא שהמפגעים עדיין נמצאים באזור הפיגוע. עם זאת, עולה החשד כי הרוצחים הצליחו להתפצל ולא נמצאים במקום אחד. ההערכה במערכת הביטחון היא ששורק נרצח על ידי חוליה שמנתה שלושה מחבלים.

מהחקירה הראשונית של הפיגוע שנערכה ביממה האחרונה עולה כי שורק ירד מטרמפ או מאוטובוס בצומת אפרת והחל לצעוד ברגל לכיוון הקיבוץ והישיבה, מרחק דקות הליכה ספורות. לפי ההערכה, הרוצח או הרוצחים נסעו במכונית באזור, וכשהבחינו בו – החליטו לתקוף אותו בקטע הכביש המוביל לקיבוץ. גופתו של שורק נמצאה בסביבות השעה 3 לפנות בוקר, מאוחר יותר התברר כי הרצח עצמו התבצע בסביבות השעה 20:30, במרחק של כ־100 מטרים משער הכניסה הראשון בכניסה הצפונית של מגדל עוז, ומאות מטרים ספורים מהישיבה שחזר אליה.

בעוד שמאות אנשי השב"כ והצבא ממשיכים בסריקות אחר המחבלים, קיים גם חשש מפני פיגוע נוסף בגזרה. בשל החשש שהמחבלים ינסו לפעול שוב, תוגברו הכוחות ביהודה ושומרון. לכוחות הפועלים במרחב הצטרפו גם לוחמים מיחידות מיוחדות אך בינתיים לא בוצעו מעצרים של חשודים.

דביר יהודה שורק, החייל בן הישיבה שנרצח שלשום בפיגוע בגוש עציון, הובא למנוחות בבית העלמין אזרחי ביישוב עפרה שבו גר. כ-1,500 איש הגיעו ללוות אותו למנוחות, ושרו במשך דקות ארוכות שירי אבל וחיזוק. להלוויה הגיעו גם יו"ר הבית היהודי השר רפי פרץ, השר זאב אלקין וחבר הכנסת גדעון סער מ'הליכוד', וחבר הכנסת משה ארבל מש"ס.

אביו של דביר יהודה, יואב, ספד לו וקיבל את הדין באהבה: "בברית המילה שלך דיברתי על תודה, והפעם אודה את ה'. קיבלנו מתנה לכמעט 19 שנה, מתנה שהפיצה אור וטוב בתוך המשפחה ומחוצה לה. בלי יומרנות ובלי ציניות, על המתנה הזו אמרתי ושוב אומר: ה' נתן וה' לקח. רשעים אוהבי מוות קיפדו את חייך דבירי, אבל הם לא פגעו כמלוא הנימה בתום שלך, באור ובאהבה".

צילום: דובר צה"ל

כתבות קשורות

אוֹצְרוֹת הַחֵן • פרשת ראה • מתורת רנ"ג ויינטראוב זצ"ל
לְהִתְעַנֵּג • מיוחד: כל עלוני פרשת השבוע להורדה ולהדפסה
חזי לוי: "צריך להגיע להחלטות כואבות כדי למנוע אי ספיקה בבתי החולים"
מנכ"ל משרד האוצר: "צריך להימנע מסגר - לא נחזור למתכונת החל"ת הקודמת"
גנץ מחזיר את האופציה הצבאית: "ישראל מוכנה לתקיפה באיראן"
הגר"ד יוסף: כל המחשבות של אנשי הממשלה הם איך להשמיד את עולם הישיבות
דוד ביטן מוותר על החסינות: "שמו ינוקה בהליך המשפטי"
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
תיעוד מלבנון: ההרס שנגרם מתקיפת מטוסי חיל האוויר • צפו
תיעוד גלריה: זירת נפילת הרקטה בקריית שמונה והשריפה שפרצה במקום
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
האדמו"ר מסאדיגורא לונדון בביקור אצל האדמו"ר מצאנז

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן