ט' אב: הר הבית נסגר ליהודים – הרה"ר בירך; עימותים בין המשטרה למוסלמים

מתיחות שיא בירושלים בשל ציון חג הקורבן המוסלמי במקביל לצום תשעה באב: המשטרה החליטה לא לאפשר עליית יהודים להר הבית, 80 אלף מוסלמים עיכבו את סיום תפילת הבוקר שלהם. בלשכת רה"מ מכחישים שהייתה לו מעורבות בהחלטה


צילום: דוברות המשטרה

יהודים לא יעלו להר הבית בט' באב, עקב חשש ממהומות: המשטרה החליטה הבוקר (ראשון) שלא לאפשר עליית יהודים להר הבית ביום נפיץ במיוחד, בו חלים במקביל חג הקורבן המוסלמי וצום תשעה באב. מאות יהודים המתינו בכניסה להר להחלטת המשטרה, זאת בזמן ש-80 אלף מתפללים מוסלמים התפללו בהר ופעלו למנוע את הצעד.

גורם מדיני הבהיר: הכניסה להר הבית נקבעת על פי הערכות מצב של המשטרה. בשום שלב לא ניתנה הנחיה של ראש הממשלה לסגור את הכניסה להר. בשבוע שעבר התקיימה הערכת מצב בלשכת ראש הממשלה עם המפכ"ל ומפקד מחוז ירושלים, שם הוצגה עמדת המשטרה בנוגע למדיניות הכניסה אל הר הבית.

"החל משעות הבוקר המוקדמות עשרות אלפי מתפללים פוקדים את הר הבית". נמסר מהמשטרה. "בשעה האחרונה, התקיימה הערכת מצב מיוחדת בראשות מפקד מחוז ירושלים ובסיומה הוחלט כי לאור כמות המתפללים ופוטנציאל החיכוך הגבוה לא יתאפשרו בשלב זה ביקורים בהר הבית".

"משטרת ישראל ערוכה באזור כבר מליל אמש ובמהלך הבוקר הזה עם מאות שוטרים ולוחמי מג״ב הפרוסים במגוון משימות, הכל במטרה לשמור על הסדר הציבורי ועל שלומם וביטחונם של המתפללים והמבקרים באזור".

הראשון לציון הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף בירך על ההחלטה שלא לאפשר ליהודים לעלות להר הבית בתשעה באב: "עליית יהודים להר הבית אסורה על פי ההלכה בתכלית האיסור וראוי שתימנע עליית יהודים לאורך כל השנה, ירושלים תיבנה משמירת קדושתה ולא חלילה מחילולה, בפרט ביום תשעה באב בו אנו מייחלים לבניין ירושלים".

מנגד שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' המשתייך למפלגת הימין המאוחד תקף את ההחלטה ואמר "אני קורא לראש הממשלה נתניהו לכנס דחוף את הקבינט ולקבל החלטה על פתיחת הר הבית ליהודים בשעות הקרובות. אדוני ראש הממשלה, אם אין לך אומץ לקבל את ההחלטה הזו לבד כנס אותנו וניקח אנחנו את האחריות. כבוד לאומי ועמידה נחושה מול הטרור הם האלף בית של תפיסת הביטחון שלנו".

בתוך כך, בעקבות קריאות לאומניות מצד המתפללים המוסלמים והפרות סדר בשטח הר הבית, החלו כוחות המשטרה בפיקודו של מפקד המחוז, שהיו ערוכים במקום לפזר את מפרי הסדר על מנת להשיב את הסדר הציבורי על כנו.

3 תגובות

כבר פסקו גדולי הדור שאסור לעלות להר הבית

אני נגד עלייה להר הבית.
אבל שיפנו לבית המשפט ויטענו שזה אפליה
כמו בעפולה
מעניין מה בית המשפט יטען

אסלם זו לא דת . זו הדרכה לפורענות ולרצח . כפי שרואים יום יום יהודים נרצחים ללא שום סיבה בשם דת האסלם

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן