צה"ל מיפה הלילה בכפר בית כחיל את בתי המחבלים נסיר עסאפרה וקאסם עסאפרה שחשודים בביצוע פיגוע הדקירה ביום רביעי האחרון בגוש עציון בו נרצח דביר יהודה שורק הי"ד. דובר צה"ל: המיפוי בוצע לצורך בחינת האפשרות להריסת הבתים

לוחמי צה"ל מיפו הלילה (שני) בכפר בית כחיל, סמוך לחברון, את בתיהם של שני המחבלים החשודים בביצוע פיגוע הדקירה בשבוע שעבר שבו נרצח חייל צה"ל, רב-טוראי דביר יהודה שורק הי"ד. המיפוי בוצע לצורך בחינת האפשרות להריסת הבתים. השניים, פעיל חמאס נסיר עסאפרה בן ה-24, וקאסם עסאפרה בן ה-30, נעצרו בשנתם בשבת האחרונה.

המעצר המחבלים התבצע בתום פעילות ביטחונית ענפה שכללה שורה של מעצרים של פלסטינים שנחשדו בסיוע למחבלים וכן בהחרמה של כלי רכב. מדובר צה"ל נמסר כי "לוחמי צה"ל החרימו את רכב החשודים שעל פי החשד שימש את החשודים לביצוע הפיגוע. החוליה והרכב הועברו לחקירת כוחות הביטחון. במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה בהשתתפות כ-100 פלסטינים שיידו אבנים לעבר לוחמי צה"ל וכוחות הביטחון בכפר בית כחיל שבמרחב החטיבה המרחבית 'יהודה'. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות".

לאחר תפיסת המחבלים אמר יואב שורק, אביו של דביר: "אנחנו מודים לכוחות הביטחון על הפעולה המהירה לתפיסת המחבלים, אף שצר לנו שנתפסו חיים. אנו שמחים שדביר לא ראה את פני רוצחיו, וגם אנחנו נשתדל שלא לראות אותם, לא כעת ולא במשפט. העיקר המוטל על כוחות הביטחון הוא סיכול ומניעת פיגועים, ואנחנו מבקשים לחזק את ידיהם במלאכה קשה זו".

 

 

תיעוד מיוחד מהקסדה: רגעי מעצר המחבלים שרצחו את יהודה שורק הי"ד

 

מהמשטרה נמסר כי, "לאחר הפיגוע הוקפצו לוחמי הימ"מ לגזרת יהודה ושומרון בכדי לקחת חלק בפעולות שננקטו מצד מערכת הביטחון לאיתור זהותם ומקום מחבואם של המחבלים. ככל שחלפו השעות התגבר המאמץ המודיעיני אותו הוביל שירות הביטחון הכללי אשר הביא ביום שישי להערכה כי החשודים נמצאים במתחם ובו מספר בתים בכפר הפלסטיני בית כאחל".

"על הכפר פשטו עשרות לוחמי הימ"מ שהתפצלו למספר מוקדים בהם על פי החשד נמצאים המחבלים. הלוחמים ביצעו סריקות בשני בתים במתחם בנוי במהלכם אותרו מספר חשודים ביניהם 2 במעורבות בביצוע הפיגוע. שניים מהחשודים אותרו ונעצרו בשנתם על גג אחד המבנים".

"הזרוע הארוכה של משטרת ישראל ומשמר הגבול, שפועלים תדיר יחד עם שב"כ וצה"ל באיו"ש לסיכול טרור באמצעות מגוון יחידות ובראשם לוחמי הימ"מ, תגיע לכל מחבל ופעיל טרור באשר הוא, במטרה למצות עמו את הדין ולהגן על ביטחון אזרחי מדינת ישראל, בכל זמן ובכל מקום", לשון הודעת המשטרה.