נתניהו תדרך בכירים בליכוד נגד שקד: "מגששת בין המפלגות - היא עשויה שלא להמליץ עליי אחרי הבחירות". בישיבה הסביר נתניהו כי המתקפה על ניסנקורן מרחיקה קולות מ'כחול לבן'. וגם: העצה של גדעון סער לנתניהו כיצד לתקוף את בנט ושקד

על רקע העימות אמש מול בצלאל סמוטריץ והיריבות האישית עם בנט ושקד, ראש הממשלה בנימין נתניהו מתדרך לאחרונה את בכירי הליכוד לתקוף את איילת שקד ואמר להם כי, "ציפי לבני החדשה, מגששת בין המפלגות. אין לה עקרונות והיא עשויה שלא להמליץ עליי אחרי הבחירות", כך על פי הדיווח ב'כאן חדשות'.

בישיבת תדרוך שקיים היום נתניהו עם בכירי הליכוד גדעון סער, אופיר אקוניס, יריב לוין, מירי רגב וחכ"ים נוספים חזר נתניהו על מתקפתו נגד יו"ר ההסתדרות לשעבר ובכיר 'כחול חבן' אבי ניסנקורן. "צריך להגיד דברים פשוטים: או כלכלת הסתדרות עם ניסנקורן וכחול לבן, או כלכלה חופשית שלנו. אמרתי לכם – לא תהיה לא מדינת הלכה ולא מדינת הסדרות". על פי דיווח ב'חדשות 12', נתניהו מחזיק בסקרים לפיו המתקפה על ניסנקורן מבריחה קולות מ'כחול לבן' חזרה לגוש הימין.

עוד דווח כי בפגישה בה השתתף באופן מפתיע גם גדעון סער, הוא ייעץ לנתניהו כי, "בנקודה של זהות ועוצמה (יהודית, ב.ב.), אני חושב שצריך לפרמט את זה לאופן הבא: מי שמצביע לעוצמה או לזהות – עושה מעשה חסר אחריות, כי הם לא יעברו את אחוז החסימה. מי שמצביע לבנט ושקר, מצביע לאנשים חסרי אחריות, כי הם לא לקחו את עוצמה וזהות לתוך האיחוד ובזה הם גרמו פעם שנייה לסיפור הזה".

בתוך כך, ב'וואלה' דווח כי יו"ר 'ימינה' איילת שקד התבטאה אתמול בשיחה סגורה על כך שהמשבר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשותפה למפלגה שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' עזר למפלגה להשקת הקמפיין. "ביבי ובצלאל הרימו לנו את האירוע", היא אמרה בשיחה עם מקורביה. אמירתה של שקד היא חרף עמדתה כי סמוטריץ' טעה בסגנון שבו דיבר על ראש הממשלה ועליו היה להתנצל.

עמדתה של יו"ר ימינה נוגדת את העמדה בליכוד. בסביבת נתניהו טענו שהעימות עם סמוטריץ' הפך את השקת ימינה להשקה של מפלגה מגזרית שהפרצוף המרכזי שלה הוא סמוטריץ'. בכך, הם טענו, יהיה ניתן למשוך חזרה קולות מתונים לליכוד. לא ברור האם טענה זו נכונה, אך נתניהו הרוויח שקט יחסי לפחות לתקופה הקרובה ממי שעד כה לא חשש לומר לו את האמת גם כשהייתה קשה מידי.