בכיר 'ימינה' שם סוף לעמימות ומצהיר "אני אומר בצורה הכי ברורה והכי חדה: מפלגת 'ימינה' תמליץ על נתניהו להיות ראש הממשלה של מדינת ישראל, זה על דעת כל ראשי המפלגה". עוד הוסיף, "אבל הוא חייב מנוע אידיאולוגי חזק לצדו"

לאחר שבמשך תקופה ארוכה הוא ואיילת שקד שמרו על עמימות בנושא והצהירו רק כי ימליצו על ראש המחנה הלאומי וכי ידרשו ממנו להתחייב להקים ממשלת, נפתלי בנט הצהיר היום בשידור ברשתות החברתיות כי, "אני אומר בצורה הכי ברורה והכי חדה: מפלגת 'ימינה' תמליץ על נתניהו להיות ראש הממשלה של מדינת ישראל", עוד הבהיר כי "זה על דעת כל ראשי המפלגה".

בנט גם מתח ביקורת על יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, "אני אומר את זה בצורה הכי ברורה – אנחנו לא ליברמן שעושה משחקים ויוביל לממשלת שמאל. נמליץ רק על מועמד הימין, שזה נתניהו, לראשות הממשלה". לדבריו, "הוא צריך להיות ראש ממשלה אבל חייב מנוע אידיאולוגי חזק לצדו".

"אנחנו בוודאי חושבים שנתניהו צריך להיות ראש הממשלה כי הוא מועמד הימין", אמר יו"ר הימין החדש לשעבר, אך גם ביקר את נתניהו, "לאורך כל השנים למדנו שאם הגורם הדומיננטי בממשלה הוא השמאל, מדיניות הליכוד הולכת שמאלה. ואם הגורם הדומיננטי הוא אנחנו, הליכוד הולך ימינה.

 

נתניהו במתקפה על שקד: "ציפי לבני החדשה, אין לה עקרונות"

 

הדברים של בנט מגיעים אחרי הדיווח אמש ב'כאן חדשות' כי ראש הממשלה בנימין נתניהו מתדרך לאחרונה את בכירי הליכוד לתקוף את איילת שקד ואמר להם כי, "ציפי לבני החדשה, מגששת בין המפלגות. אין לה עקרונות והיא עשויה שלא להמליץ עליי אחרי הבחירות".

עוד דווח כי בפגישה בה השתתף באופן מפתיע גם גדעון סער, הוא ייעץ לנתניהו כי, "בנקודה של זהות ועוצמה (יהודית, ב.ב.), אני חושב שצריך לפרמט את זה לאופן הבא: מי שמצביע לעוצמה או לזהות – עושה מעשה חסר אחריות, כי הם לא יעברו את אחוז החסימה. מי שמצביע לבנט ושקר, מצביע לאנשים חסרי אחריות, כי הם לא לקחו את עוצמה וזהות לתוך האיחוד ובזה הם גרמו פעם שנייה לסיפור הזה".

בתוך כך, ב'וואלה' דווח כי יו"ר 'ימינה' איילת שקד התבטאה אתמול בשיחה סגורה על כך שהמשבר בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשותפה למפלגה שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' עזר למפלגה להשקת הקמפיין. "ביבי ובצלאל הרימו לנו את האירוע", היא אמרה בשיחה עם מקורביה. אמירתה של שקד היא חרף עמדתה כי סמוטריץ' טעה בסגנון שבו דיבר על ראש הממשלה ועליו היה להתנצל.