צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

'כחול לבן' תיפסל מלהתמודד? יהדות התורה: "נצביע בעד פסילת המפלגה"

מתוך 30 חברי הוועדה, נציגי המפלגות השונות, הצביעו 15 בעד ו-15 נגד, ופסילת מפלגת עוצמה יהודית לא אושרה. עם זאת, ההחלטה הסופית לא מתקבלת בוועדת הבחירות אלא בבג"ץ. בהמשך, דיון בבקשת פסילת יאיר לפיד ומפלגת יש עתיד

ועדת הבחירות המרכזית בראשותו של השופט חנן מלצר החליטה היום (רביעי) שלא לפסול את רשימת עוצמה יהודית מהתמודדות בבחירות לכנסת ה-22. ההצבעה הסתיימה בשיווין קולות ונפלה לאחר שנציג מפלגת העבודה סמי שושן, המקורב ליו"ר המפלגה עמיר פרץ, נעדר.

הוועדה תצביע בהמשך על בקשות הפסילה של שלושה מתמודדים מטעם עוצמה יהודית בנצי גופשטיין, ברוך מרזל ואיתמר בן גביר. מנגד, דנה הוועדה בבקשות שהגישה עוצמה יהודית לפסול את הרשימה המשותפת ואת מפלגת "יש עתיד", בשל התבטאויות גזעניות של יאיר לפיד נגד הציבור החרדי. נציין כי כל החלטה שתקבל הוועדה צפויה להגיע לאחר מכן לדיון בבג"ץ.

יהדות התורה הודיעו: "נציגינו בועדת הבחירות המרכזית לכנסת יצביעו בעד פסילת מפלגת כחול לבן, זאת בשל השותפות הקיימת עם יאיר לפיד. לא נשתוק נוכח ההסתה נגדינו".

במפלגת העבודה טענו כי "עקב טעות אנוש, נציג אחד מתוך שניים של מפלגת העבודה לא נכח באולם בעת ההצבעה, ולכן היה שוויון בהצבעה. הנושא נבדק על ידי מטה הבחירות של המפלגה. מחר בבוקר תגיש מפלגת העבודה לביהמ"ש העליון דרישה לפסול את המפלגה הגזענית של איתמר בן גביר, עוצמה יהודית".

מנגד, ב"מחנה הדמוקרטי" תקפו בחריפות את מפלגת העבודה אחרי ההצבעה. "הדיל הושלם: לוי, פרץ ושמולי עמוק בגוש הימין", נמסר. "מפלגת העבודה ביצעה גט כריתות מבוחריה שמתנגדים לכהניסטים, שמתנגדים לגזענות, שנלחמים נגד כוחות האופל שבחברה הישראלית. כל נאום הסתה של בן גביר בכנסת הוא אשמתם הישירה של אורלי לוי אבקסיס ,עמיר פרץ ואיציק שמולי – הם הכניסו היום לכנסת את האיש שהגיע לאוטו של ראש הממשלה יצחק רבין ואיים שיגיעו גם אליו. בושה".

8 תגובות

מר פרץ למדת כבר להסיר את המכסים של המשקפת לפי שאתה מביט דרכה . אנו נצביע בידיים וברגלים לפסול את יהיר ההזוי שונא חרדים ומקרב תומכי טרור שעושים אזכרות למחבלי חמס שרצחו יהודים . אותם צריך לפסול שילכו לכל הרוחות .. לעומת בן גביר ומרזל שהם דואגים ליהודים ולהתבוללות הנוראה ולארץ ישראל השלימה . ולא כמו יהיר ומרץ שונאי ישראל ושונאי ה' עוכרי ישראל מחרחרי ריב ומדון ופילוג בישראל . שונאי חינם הזויים

מפלגת הבטלה ולא מפלגת העבוגה . כולם שם מובטלים לא חוקרו שום חוק מקבלים משכורת על חשבון משלם המיסים ולא מתייצבים לדיונים בכנסת . בושה וחרפה " מפלגת עבודה" חחחחחח

קוראים לזה פוליטיקה. ספין. כותרת בגרוש. אף אחד לא באמת מאמין ש"יש עתיד" לא תוכל לרוץ.

הם לא רוצים לפסול לגמרי – כי עוצמה יהודית פוגעת בימין ושורפת לו מנדטים, ורק על ידי קיומה יש סיכוי לשמאל. בגץ רוצה את עוצמה יהודית חיה וקיימת, אבל מספיק קטנה, שלא תעבור חלילה את אחוז החסימה. מה צריך לעשות? לתת לה להתמודד אבל עם מועמדים דרדלה…

הימין מתקרב ל- 61
בן גביר ופייגלין שורפים 5 מנדטים

מפלגות אלו אוכלי חינם ומדברים על חרדים

הגורם במחנה הדמוקרטי, שרמז שבן גביר הגיע לאוטו של רבין, משקר. בלי שמישהו יתקן אותו. בן גביר הגיע לאוטו של פואד. והתרברב שיגיע גם אל רבין. שם זה נגמר (מי שלקח את כל הקופה התקשורתית באותם ימים, היה השמפניה וארגון הקיקיוני איל, שהופעלו ע"י השבכ).

כחול לבן תהיה בבחירות האלה המפלגה הגדולה ביותר

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו