מתוך 30 חברי הוועדה, נציגי המפלגות השונות, הצביעו 15 בעד ו-15 נגד, ופסילת מפלגת עוצמה יהודית לא אושרה. עם זאת, ההחלטה הסופית לא מתקבלת בוועדת הבחירות אלא בבג"ץ. בהמשך, דיון בבקשת פסילת יאיר לפיד ומפלגת יש עתיד

ועדת הבחירות המרכזית בראשותו של השופט חנן מלצר החליטה היום (רביעי) שלא לפסול את רשימת עוצמה יהודית מהתמודדות בבחירות לכנסת ה-22. ההצבעה הסתיימה בשיווין קולות ונפלה לאחר שנציג מפלגת העבודה סמי שושן, המקורב ליו"ר המפלגה עמיר פרץ, נעדר.

הוועדה תצביע בהמשך על בקשות הפסילה של שלושה מתמודדים מטעם עוצמה יהודית בנצי גופשטיין, ברוך מרזל ואיתמר בן גביר. מנגד, דנה הוועדה בבקשות שהגישה עוצמה יהודית לפסול את הרשימה המשותפת ואת מפלגת "יש עתיד", בשל התבטאויות גזעניות של יאיר לפיד נגד הציבור החרדי. נציין כי כל החלטה שתקבל הוועדה צפויה להגיע לאחר מכן לדיון בבג"ץ.

יהדות התורה הודיעו: "נציגינו בועדת הבחירות המרכזית לכנסת יצביעו בעד פסילת מפלגת כחול לבן, זאת בשל השותפות הקיימת עם יאיר לפיד. לא נשתוק נוכח ההסתה נגדינו".

במפלגת העבודה טענו כי "עקב טעות אנוש, נציג אחד מתוך שניים של מפלגת העבודה לא נכח באולם בעת ההצבעה, ולכן היה שוויון בהצבעה. הנושא נבדק על ידי מטה הבחירות של המפלגה. מחר בבוקר תגיש מפלגת העבודה לביהמ"ש העליון דרישה לפסול את המפלגה הגזענית של איתמר בן גביר, עוצמה יהודית".

מנגד, ב"מחנה הדמוקרטי" תקפו בחריפות את מפלגת העבודה אחרי ההצבעה. "הדיל הושלם: לוי, פרץ ושמולי עמוק בגוש הימין", נמסר. "מפלגת העבודה ביצעה גט כריתות מבוחריה שמתנגדים לכהניסטים, שמתנגדים לגזענות, שנלחמים נגד כוחות האופל שבחברה הישראלית. כל נאום הסתה של בן גביר בכנסת הוא אשמתם הישירה של אורלי לוי אבקסיס ,עמיר פרץ ואיציק שמולי – הם הכניסו היום לכנסת את האיש שהגיע לאוטו של ראש הממשלה יצחק רבין ואיים שיגיעו גם אליו. בושה".