השר גלעד ארדן החליט להישאר בארץ ולא להתמנות לשגריר באו"ם: "לאחר ששקלתי את ההצעה, החלטתי שעליי להמשיך בתפקידי כשר לבטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, ולהישאר בארץ בתקופה חשובה זו בכדי לעשות כל שביכולתי לניצחון הליכוד"

השר לביטחון פנים גלעד ארדן החליט שלא להתמנות לשגריר ישראל באו"ם כבקשת נתניהו ויישאר בישראל. בהודעה שפרסם ברשת החברתית טוויטר כתב: "לאחר ששקלתי את ההצעה להתמנות לשגריר ישראל באו״ם, החלטתי שעליי להמשיך בתפקידי כשר לבטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, ולהישאר בארץ בתקופה חשובה זו בכדי לעשות כל שביכולתי למען נצחון הליכוד בראשות נתניהו".

ח"כ אסף זמיר מכחול לבן הגיב: "שגריר ישראל באו״ם הוא תפקיד חלומות. ארדן מסרב ונשאר בארץ כי גם הוא מבין שתם עידן נתניהו ועדיף לו להתכונן ליום שאחרי בתקווה לרשת אותו".

כזכור, נתניהו הציע לשר לארדן את תפקיד שגריר ישראל באו"ם מאחר והשגריר דני דנון אמור לסיים את תפקידו בעוד כמה שבועות. בסביבת ראש הממשלה מעריכים שלאחר הבחירות התיאבון של המפלגות האחרות לא יקטן וה גם ככה מלאי התיקים של הליכוד מצומצם.

למינוי של ארדן לשגריר באו"ם יש תועלת כפולה: הורדה של שר בכיר מהחישובים של אחרי הבחירות, ומינוי שגרירי בזירה הכי לוהטת מבחינה מדינית עבור ישראל. ארדן קיבל פעמיים הצעות מנתניהו לתפקיד אך סירב. זה יכול לתת ניסיון מדיני, דבר שחסר לבכירים בליכוד. יתכן שבמהלך הקדנציה הזאת יקרו דברים דרמטיים בזירה הליכודית הפנימית ולהיעדרות של שלוש שנים יכולות להיות השלכות דרמטיות.