Yonatan Sindel/Flash90

"נכנעה לתנאים": דרעי אישר את כניסתה של חברת הקונגרס הפלסטינית

שר הפנים אישר את כניסתה לישראל של חברת הקונגרס רשידה טאליב, לביקור הומניטרי של סבתה בת ה-90. "ייתכן שזו ההזדמנות האחרונה לראותה", כתבה לדרעי. גורם מדיני בכיר: "טליב נאלצה להיכנע לתנאים שישראל הציבה לה מראש"
 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

שר הפנים, אריה דרעי, החליט היום (שישי), לאשר את כניסתה לישראל של חברת הקונגרס האמריקאי, רשידה טאליב, לביקור הומניטרי של סבתה בת ה-90. ממשרד הפנים נמסר כי, טאליב, שלחה הלילה מכתב לשר דרעי שבו התחייבה לקבל את דרישות ישראל, לכבד את המגבלות שהוטלו עליה בביקור וכן הבטיחה שלא לקדם חרמות נגד ישראל במהלך ביקורה.

"ארצה לבקש כניסה לישראל על מנת לבקר את קרוביי, ובאופן ספציפי את סבתי, שנמצאת בשנות התשעים שלה וגרה בבית אור אל-פוקה. זו עשויה להיות ההזדמנות האחרונה שלי לראות אותה. אני אכבד כל מגבלות ולא אקדם חרמות נגד ישראל במהלך ביקורי", כתבה טאליב לדרעי", כתבה חברת הקונגרס האנטישמית במכתב לדרעי.

גורם מדיני התייחס לאישור הביקור, ואמר: "טליב נאלצה להיכנע לתנאים שהציבה ישראל מראש". השגרירות יצרה קשר עם הצוות שלה ומאז התקיימו מגעים לאפשר את הביקור בכפוף לתנאים שבמסגרתם התחייבה שלא לנצל את ביקורה לקידום חרם על ישראל. רשידה טאליב נדרשה לחתום על הסכמה למסמך המונה כמה תנאים לשם אישור הביקור, וייתכן שתגיע כבר ביום ראשון בבוקר לבדה וללא חברת הקונגרס אילהאן עומאר.

 

הדמוקרטים זועמים: "יפגע ביחסי ישראל-ארצות הברית"

 

כזכור, אמש החליט ראש הממשלה למנוע את כניסתן לישראל של שתי חברות הקונגרס האנטישמיות, אילהן עומר וראשידה טאליב. ההחלטה התקבלה באופן רשמי על ידי שר הפנים אריה דרעי, בהודעה שפרסם משרדו נכתב: "ההחלטה התקבלה לאחר שהשר דרעי נוכח כי מדובר בפעילות חרם נגד ישראל שיש למנוע את כניסתן ארצה, בהתאם להוראות חוק הכניסה לישראל. וכי מדובר במי שמנצלות את הבמה המרכזית ביותר לתמיכה בארגוני bds הקוראים לחרם נגד ישראל".

בהודעה אמש מטעם משרד הפנים צוין כי "השר דרעי הבהיר כי אם תוגש בקשה של הגב' טליב מטעמים הומניטריים למפגש פרטי עם בני משפחתה בכפוף להתחייבויות המתאימות, הוא ישקול זאת". נתניהו שגיבה אתמול את דרעי אמר כי "עם זאת, אם חברת הקונגרס טאליב תגיש בקשה הומניטרית לפגוש את בני משפחתה, בכפוף להתחייבות שהיא לא תפעל לקדם את החרמות נגד ישראל, שר הפנים הודיע שישקול בקשה זאת".

עד הימים האחרונים עוד התכוונו בישראל לאשר את כניסתן של השתיים, והשגריר בוושינגטון רון דרמר אף הבהיר שאכן יהיה כך. מי ששינה את הכיוון היה הנשיא הרפובליקני דונלד טראמפ, שבעבר התעמת עם השתיים וצייץ אתמול: “אם ישראל תאפשר לחברות הקונגרס אילהן עומאר וראשידה טאליב לבקר, זה יהיה סימן של חולשה. הן שונאות את ישראל ואת העם היהודי, ואין משהו שאפשר להגיד או לעשות שישנה את דעתן”.

כתבות קשורות

לאחר הטענות נגדה: נציגים ממשרד הביטחון הגיעו לבדיקה מקיפה בחברת הריגול
לאחר הביקורת על בכירי משרד הבריאות: רה"מ בנט נזף בשרת החינוך
הקיץ בשיאו: עומסי חום כבדים בהרים ובפנים הארץ • האזינו לתחזית
ממונסי, לונדון וויליאמסבורג: אלה שמות הבחורים שנהרגו בהתרסקות המטוס
אֲבָרֲכָה אֶת ה' בְּכָל עֵת • הרב פנחס זביחי • צפו
חג בחב"ד: אלפי חסידים יחגגו מחר בכותל הכנסת ספר תורה
כולם, חוץ מהערבים ומרצ: חברי הכנסת נגד החרם של בן אנד ג'ריס
מזג אוויר משוגע באיטליה: "ירד ברד בגודל של כדורי טניס" • צפו
טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 בחורי ישיבה נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן