צילום: מי מדליף? צילום: נועם רבקין / פלאש 90

מפלגת כחול לבן שכרה משרד חקירות לאיתור ההדלפות

אחרי שערכו בדיקה פנימית בעקבות חשד לחפרפרת, רשימתו של בני גנץ שכרה חברת מודיעין עסקי שתאתר את מדליפי המידע הפנימי. על פי הפרסום: נכון לעכשיו ישנו חשד ליותר ממדליף אחד. כחול לבן: "נעזרים בגורמי מקצוע בתחום אבטחת מידע"
 • "הן בכו מכאבי בטן, אני בכיתי כי לא היתה להן אמא"

  תוכן מקודם

 • האמא נפטרה לאחר ייסורים קשים ושלושת הילדים מתחננים על נפשם

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • היום זה קורה! טורניר הטריוויה הענק של הקיץ בהנחיית המוזיקאי יואלי דיקמן

  תוכן מקודם

רשימתו של בני גנץ שכרה את שירותיה של חברת המודיעין העסקי Cgi Group לאיתור חפרפרות ומדליפים בתוך כחול לבן. כך פורסם לראשונה בווינט. על פי הפרסום, החברה פועלת בנושא בשבועות האחרונים, והפעילה אמצעים מתקדמים למציאת מדליפים של מידע פנימי.

לפי הידוע בשלב זה, בדיקת החברה, בראשותם של ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי וצביקה נווה, העלתה חשד ליותר ממדליף אחד. בחברה סירבו להגיב לידיעה אך בכחול לבן ציינו כי "כחול לבן נחושה להחליף את משטר נתניהו ומודעת לכך שיש גורמים פוליטיים שמנסים לחבל במאמץ. קמפיין הבחירות נעזר מעת לעת בגורמי מקצוע בתחום אבטחת המידע".

לפני מס' חודשים פרסמנו כי הנהלת מפלגת כחול לבן החלה בביצוע בדיקה פנימית מקיפה על מנת לחשוף את ה"חפרפרת" בתוך מטה הבחירות של המפלגה, זאת לאחר פרסומן של ההקלטות המביכות שבהן נשמע יו"ר המפלגה בני גנץ. גורמים במפלגה טענו כי הבדיקה החלה בפרופיל נמוך, מאחר שהם חיכו לחזרתו של גנץ מוושינגטון כדי לבצע בדיקה מקיפה יותר בעזרתו. כך דווח הבוקר ב'ידיעות אחרונות'.

"אנחנו רוצים לדעת מי זה הבחור שעמד מאחורי הפצת החומרים", אמר בכיר במפלגה והוסיף: "מדובר באירוע מטריד מאוד ואנחנו חייבים לסגור את הפרצה הזאת". יחד עם זאת, גורמים במפלגה הבהירו כי מדובר בבדיקה פנימית בלבד ולא בבדיקה של חברת חקירות או גורמים חיצוניים. עוד אמרו כי הבדיקה אינה כוללת פוליגרף לעובדים, ליועצים ולמקורבים הנחשבים שותפי סוד או המשתתפים בשיחות סגורות ומצומצמות עם גנץ.

כזכור, לפני מס' חודשים נחשפו שני הקלטות מביכות מאוד של גנץ, בראשונה הוא נשמע כמי שלא פוסל ישיבה בממשלה עם בנימין נתניהו, למרות הצהרותיו הקודמות. "בחרתי את צמד המילים 'בסיטואציה שנוצרה', בשביל לא עד הסוף לסגור את הדלת ולנעול אותה, היא תהיה סגורה, לא נעולה. עכשיו כמו שראינו, החיים דינמיים, הסיטואציה יכולה להשתנות, טראמפ יגיש תוכנית, אני אנצח, טראמפ יגיש תוכנית. טוב, מה עכשיו?", אמר גנץ.

עוד נחשף בהקלטה כי לצורך החלפת נתניהו, גנץ בונה בין היתר על שותפות משמעותית עם החרדים, ולשם כך הוא מוכן ללכת רחוק "על מה אנחנו מדברים? הוא פשוט מכר את המדינה! עכשיו הוא יעשה חוק צרפתי, אז אני עכשיו אשאר אדיש לסיפור הזה ואני לא אמכור את נשמתי ולא אעשה קואליציה עם החרדים, אני שולח לכם דף ריק, חתום למטה בני גנץ, שני שליש דף שלכם תמלאו למטה מה שאתם רוצים, תשאירו לי שליש, אני אמלא מה שאני רוצה".

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן