מחקירת משרד החקירות אותו שכרה 'כחול לבן' לאיתור המדליף הסדרתי מהקמפיין, עולה כי ישנו לפחות מדליף אחד מהמפלגה ועל פי החשד הוא משתייך למטה 'יש עתיד'. בהוראתו של גנץ הופעלו אמצעים מתקדמים למציאת המדליפים

מחקירת משרד החקירות אותו שכרה 'כחול לבן' לאיתור המדליף הסדרתי מהקמפיין, עולה כי ישנו לפחות מדליף אחד מהמפלגה ועל פי החשד הוא משתייך למטה 'יש עתיד', כך דווח הבוקר ב'ידיעות אחרונות.

כזכור, רשימתו של בני גנץ שכרה את שירותיה של חברת המודיעין העסקי Cgi Group לאיתור חפרפרות ומדליפים בתוך כחול לבן. החברה, בראשותם של ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי (איש יש עתיד לשעבר) וצביקה נווה, פועלת בנושא בשבועות האחרונים, והפעילה בהוראתו של גנץ אמצעים מתקדמים למציאת מדליפים של מידע פנימי.

יעקב פרי ויאיר לפיד. צילום: Yossi Zeliger/Flash90

על פי הדיווח הבוקר, החברה הכינה פרופיל של כל האנשים הבכירים במפלגה בכדי לסמן מדליפים פוטנציאליים. בהמשך, שתלו אנשי חברת CGI תוכנות סייבר ואבטחת מידע מתקדמות על מנת לגרום לאותו מדליף לעשות טעות. האסטרטגיה הייתה "לשתול" תוכנית עבודה מזויפת לניהול הקמפיין במספר גרסאות אצל כמה מדליפים פוטנציאליים.

אחת מהתוכניות, שזכתה לשם "צבא המגיבים של כחול לבן", פורסמה באחד מכלי התקשורת ב-5 באוגוסט, כשהיא זוכה גם לציטוטי המשך. בחברה זיהו מיד באיזו גרסה מדובר ואצל מי מהבכירים הושתלה. לפי הדיווח, בשלב זה בדיקת חברת החקירות העלתה חשד ליותר ממדליף אחד.

בחברה סירבו להגיב לידיעה, אולם בכחול לבן ציינו כי "המפלגה נחושה להחליף את משטר נתניהו ומודעת לכך שיש גורמים פוליטיים שמנסים לחבל במאמץ. קמפיין הבחירות נעזר מעת לעת בגורמי מקצוע בתחום אבטחת המידע". ביש עתיד סירבו להגיב לידיעה.