בני גנץ יו"ר מפלגת כחול לבן החליט על דעת עצמו לשכור משרד חקירות בכדי לאתר מדליפים אפשריים. ההחלטה לא התקבלה על דעתו של לפיד שמודר מהעניין. על פי החשד: לפחות אדם אחד ביש עתיד חשוד בהדלפה של חומרים מהמפלגה

אמש פורסם כי במפלגת כחול לבן שכרו משרד חקירות פרטי בכדי לאתר את המדליף מתוך המפלגה שגרם לנזק תדמיתי חמור לראשי המפלגה.

בשעה האחרונה מתברר כי ההחלטה על פתיחת הבדיקה ושכירת משרד חקירות, התקבלה על דעתו של בני גנץ מבלי שטרח לעדכן או להיוועץ עם שותפו למפלגה, יאיר לפיד. כך מדווח העיתונאי ספי עובדיה בערוץ 13. נציין כי בראש משרד החקירות עומד לא אחר מאשר יעקב פרי שהיה ממקורביו של יאיר לפיד. כך גם גבי אשכנזי לא עודכן על פרטי החקירה שהתנהלה בתככי המפלגה.

כזכור, רשימתו של בני גנץ שכרה את שירותיה של חברת המודיעין העסקי Cgi Group לאיתור חפרפרות ומדליפים בתוך כחול לבן. כך פורסם לראשונה בווינט. על פי הפרסום, החברה פועלת בנושא בשבועות האחרונים, והפעילה אמצעים מתקדמים למציאת מדליפים של מידע פנימי.

לפי הידוע בשלב זה, בדיקת החברה, בראשותם של ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי וצביקה נווה, העלתה חשד ליותר ממדליף אחד. בחברה סירבו להגיב לידיעה אך בכחול לבן ציינו כי "כחול לבן נחושה להחליף את משטר נתניהו ומודעת לכך שיש גורמים פוליטיים שמנסים לחבל במאמץ. קמפיין הבחירות נעזר מעת לעת בגורמי מקצוע בתחום אבטחת המידע".

מחקירת משרד החקירות אותו שכרה 'כחול לבן' לאיתור המדליף הסדרתי מהקמפיין, עולה כי ישנו לפחות מדליף אחד מהמפלגה ועל פי החשד הוא משתייך למטה 'יש עתיד'.