יו"ר ועדת הבחירות דרש ממ"מ המפכ"ל להאיץ את חקירת הזיופים בבחירות הקודמות בכדי ליצור הרתעה לקראת הבחירות הקרובות: "תפקיד המשטרה בקלפיות הוא לא רק לשמור על הסדר הציבורי, אתם זרוע שלנו בהקפדה על טוהר הבחירות"

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר דורש מהמשטרה להאיץ את חקירת הזיופים בבחירות לכנסת ה-21, בכדי שיוגשו כתבי אישום עוד קודם הבחירות לכנסת ה-22 שייערכו בעוד 30 יום, במטרה ליצור הרתעה ולמנוע זיופים נוספים. כך דווח הערב ב'כאן חדשות'.

על פי הדיווח, במהלך ישיבה של ועדת הבחירות, שנערכה ביום רביעי האחרון, דנו מלצר ומנכ"לית הוועדה אורלי עדס יחד עם ממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן ובכירים נוספים במשטרה בהימשכות חקירת הזיופים בבחירות האחרונות. מלצר אמר לבכירי המשטרה כי חשוב שיוגשו כתבי אישום בתיקים הנחקרים לפני הבחירות הקרובות, על מנת לייצר הרתעה.

על פי הדיווח של מוטי גילת, השפוט מלצר אמר לאנשי המשטרה כי, "אני רוצה לייצר הרתעה, הרתעה מייצרים באמצעות כתבי אישום, התיקים שקיבלתם לחקירה, לא הרבה תקים – ארבעה או חמישה, הם תיקים ברורים שאפשר לסיים את החקירה ולא צריך למשוך אותה ארבעה חודשים, אני מבקש ממכם לגשת לעבודה".

עוד אמרו אנשי וועדת הבחירות לבכירי המשטרה, "תפקיד המשטרה בקלפיות הוא לא רק לשמור על הסדר הציבורי, אתם חלק מאיתנו, אתם זרוע שלנו בהקפדה על טוהר המידות, תפנימו על העניין הזה, תקפידו. כששוטר רואה שמזכיר וועדת קלפי נעלם פתאום, שילך לבדוק לאן הוא נעלם, כשהדלת החדר בה סופרים את הקלפיות היא סגורה ונעולה – תפתחו אותה, תמלאו את חובתכם".

כזכור, חקירת המשטרה נפתחה לאחר שכתבנו שמואל בן צבי חשף לראשונה כי בקלפי בכסרא סמיע התקבלו חלק ניכר מתוצאות ההצבעה במספרים עגולים. הקלפי בכסרא-סמיע בה נרשמו 600 קולות בדיוק והן חולקו בצורה עגולה בין המפלגות. הליכוד – 350, כחול לבן – 100, ש"ס – 50, ישראל ביתנו – 50, הימין החדש – 30 ומרצ – 20 קולות.

בקלפי נוספת בישוב נרשמו 94% וחלק מתוצאות חלק מהמפלגות גם כן התקבלו מספרים עגולים. ומלצר כתב בפנייתו ליועץ ולמ"מ המפכ"ל כי "שיעור הצבעה חריג זה בצירוף הריבוי היחסי של מספרים "עגולים", מעלה לכאורה חשד שמדובר ברישום שאינו משקף, למצער, את המציאות". בקלפי נוספת בטמרה עלה חשד כי יו"ר ועדת הקלפי הכניס כמה מעטפות עם פתקי ש"ס לתיבה.