ראש הממשלה סיכם עם נשיא אוקראינה לבנות פרויקט משותף בעיר אומן, במסגרתו יוקם בית חולים ויינתן מענה לתשתיות במקום. השר זאב אלקין ייפגש עם נציג של הנשיא האוקראיני כדי לקדם את המהלך ולמצוא לו משקיעים חיצוניים

ראש הממשלה בנימין נתניהו סיכם היום (שני) בפגישתו עם נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי כי ישראל ואוקראינה יקימו פרויקט משותף בעיר אומן בה קבור רבי נחמן מברסלב ומהווה מוקד עלייה לרגל לעשרות אלפי יהודים חרדיים ודתיים במהלך ראש השנה ובמשך השנה כולה. כחלק מהפרויקט יוקם בית חולים בעיר ויינתן מענה לתשתיות במקום.

על פי דיווח הערב ב'וואלה', השר זאב אלקין ששה בשבוע האחרון באוקראינה בכדי לתאם את ביקור ראש הממשלה במדינה, ייפגש בשבוע הבא עם אחד מנציגיו של הנשיא באוקראינה בכדי לקדם את המהלך ולמצוא לו משקיעים חיצוניים. שגריר ישראל באוקראינה הרב יואל ליאון אישר בשיחה עם 'חדשות JDN' את פרטי הדיווח וציין כי המטרה היא לעודד משקיעים לפתח תשתיות במקום לרווחת כולם.

כזכור, שר הפנים אריה דרעי קיים לאחרונה ביקור מדיני באוקראינה, במהלכה נפגש עם הנשיא היהודי שנבחר לאחרונה, ולדימיר זלנסקי. השניים סיכמו בפגישה משותפת על הקמת קבוצת עבודה שתקדם תשתיות בעיר אומן והרחבת המקום. בראש הצוות הישראלי יעמוד השר דרעי ובראש הצוות האוקראיני ימנה הנשיא שר בממשלת אוקראינה.

במהלך המפגש התייחס דרעי למתרחש בעיר אומן ואמר כי, "מניין התפילה הגדול בעולם בראש השנה מתקיים באומן. אני מבקש מכבוד הנשיא להכין תשתית גדולה במקום כדי שתוכלו לקלוט את כל עשרות אלפי האורחים". בתגובה הציע זלנסקי הציע להקים קבוצת עבודה שתדון כיצד לבנות תשתיות באומן ותכין תוכנית עבודה מסודרת. "אני רוצה להפוך את אומן לירושלים קטנה, גם בתשתיות ובפיתוח", אמר הנשיא היהודי.

בפגישה של דרעי עם שר הפנים האוקראיני, שבמהלכה חתמו על הסכם למניעת עיכובים בשדה התעופה, אמר דרעי, "יש לי בקשה אישית לגבי אומן. הייתי מהראשונים שהגעתי למקום לפני שנים רבות ואני קשור מאוד למקום הזה. אני מבקש מכבוד השר אישית לכונן ערוץ קשר ישיר בכל הנוגע לאומן ולמנות נציג מטעמו שיטפל בכל הבעיות של המקום". השר המקומי אמר בתגובה: "זה רעיון מעולה ויבוצע".