יו"ר מפלגת העבודה תוקף את קודמו בתפקיד: "קיבלתי מפלגה במשבר קשה". על עריקת שפיר: "הגיעה למקומה הטבעי". מציב יעד: "תוכנית העבודה שלנו היא יעד של 15 מנדטים".כבר לא מתמודד לנשיאות: "אינני מועמד לנשיאות המדינה בעוד שנתיים"

יו"ר מפלגת העבודה-גשר ח"כ עמיר פרץ תוקף בראיון ל'ישראל היום' קודמו בתפקיד אבי גבאי, מבלי להזכיר את שמו, "קיבלתי מפלגה במשבר קשה. אין משאבים, יש חובות, אבל המשבר הכי גדול היה העיניים הכבויות של הפעילים, שלא מיהרו להתגייס והיום הם מגויסים באלפים. עלינו להפוך את זה להצבעה". על עריקת שפיר למחנה הדמוקרטי הוא אומר: "היא הגיעה למקומה הטבעי ואני מאחל לה בהצלחה".

"אני מציע להמתין בסבלנות לגבי הסקרים, אף שהם משפיעים על הדינמיקה", מתייחס פרץ למצב מפלגתו בסקרים. "יש לנו תפיסת עולם ואנחנו מקבלים אהדה ענקית מהזוגות הצעירים ומדור הביניים על התוכנית שלנו לרכישת דירה במסלול ליסינג. תוכנית העבודה שלנו היא יעד של 15 מנדטים. אני מציב את היעד הזה ולא מפחד. אני מקווה שניקח 4 מנדטים מכחול לבן, 2 מהמגזר הערבי והדרוזי ועוד 3 מהימין המתון יותר. אני מעריך שמחצית מהקולות שאורלי לוי קיבלה בבחירות ומחצית מתומכי כחלון יצביעו עבורנו. 15 מנדטים לעבודה־גשר זה ריאלי".

בשנים האחרונות עלה שמו של פרץ כמועמד במרוץ לנשיאות לאחר תום כהונת הנשיא ראובן ריבלין. מגלה פרץ את השתלשלות העניינים ואומר: "תכננתי לרוץ לנשיאות לפני שהודיעו על מערכת הבחירות, וקיבלתי פניות רבות. רוב הציבור הישראלי רואה בי אדם שראוי להיות נשיא, לנוכח השסעים בחברה. מרגע שהכריזו על בחירות ונבחרתי ליו"ר העבודה, המשימה שלי היא לשקם את המפלגה. זה יהיה מסע ארוך של 10 שנים. אינני מועמד לנשיאות המדינה בעוד שנתיים. אני מתכוון להקדיש את כל כולי כדי להחזיר את העבודה למקום הראוי לה. אני מקווה שנצליח לבנות את התשתית במסע הקצר, כדי שנצליח במסע הארוך".

בנוגע להחלטה לחבור לאורלי לוי־אבקסיס לרשימה אחת, אומר פרץ: "החיבור עם אורלי לוי הוא חיבור מדהים, שמייצר אנרגיות חיוביות. מדובר במנהיגה אמיצה עם השראה, מוצלחת בכימיה טבעית עם בני אדם, ושמאמינה במהפכה חברתית ותומכת בשלום. אני דוחה את כל הניסיונות להכניס את השד העדתי לתוך מערכת הבחירות. אנחנו מנהלים מאבק מעמדי, כי כאשר נלחמים על העלאת שכר המינימום, זה מכוון גם לעולה דובר רוסית וגם לעולה דובר אתיופית, גם לישראלי ערבי מרהט וגם ליהודי מאופקים. לכן המפלגה שבנינו, העבודה־גשר, היא בית פוליטי לכולם בלי הבדל גזע, עדה".

יו"ר העבודה־גשר תוקף את 'כחול לבן' וטוען כי, "זו מפלגה שאין לה תשתית אידיאולוגית וכל אחד בה מושך לכיוון אחר. במערכה הראשונה הם הצליחו להסתיר זאת, אבל במערכה השנייה זה כבר קשה להסתיר. מה הקשר בין יעל גרמן לבין צביקה האוזר? בין יעלון, שרוצה סיפוח, לעפר שלח שרוצה שתי מדינות?"

פרץ מוסיף כי להערכתו לפיד יוביל לפירוק הרשימה לאחר הבחירות: "כחול לבן היא מפלגה שיש לה תאריך תפוגה, שהוא מייד אחרי הבחירות. כולם רואים את המאמץ של כחול לבן להסתיר את הקרעים בתוך המפלגה. כחול לבן תתפרק אחרי הבחירות לשלוש מפלגות שונות. הסיכויים שיאיר לפיד יישאר בכחול לבן קטנים מאוד".

"אני פונה אל חברי מפלגת העבודה, שהלכו שבי אחרי כחול לבן והיו בטוחים שיצליחו להחליף את נתניהו", הוא מוסיף. "חשוב להבין שגודל הגושים הוא שקובע ולא המפלגה הגדולה ביותר. בניגוד לכחול לבן, שכל מה שהם מציעים זה סיכוי להחליף את נתניהו, אנחנו מציעים אפשרות להחליף את המדיניות שלו. אנחנו היחידים שמציעים תוכנית חברתית־כלכלית, שעוררה ביקורת גדולה נגדנו. אין הבדל בין בנט ללפיד בתפיסה החברתית־כלכלית שלהם".