צילום מסך מתוך 'חדשות 12'

נחשף: ההצעות של ליברמן לגר"ש אויערבך זצ"ל בתמורה לתמיכה בליאון

יו"ר ישראל ביתנו נפגש בשנת 2013 עם מרן הגאון הגדול רבי שמואל אויערבך זצוק"ל, בניסיון לקבל תמיכתו במשה ליאון שהתמודד אז לראשות העיר ירושלים בפעם הראשונה. לטענת המשתתפים: ליברמן הסכים להתחייב לחוק הגיוס כדרישתו של הרב

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

 • כנס העמותות של מוטי ויטמן: עכשיו גם העמותה שלך יכולה להצליח בענק

  תוכן מקודם

 • איך אספר לילדים שאבא נפטר? סערי קרויס בשחזור קשה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, שמנהל משא הסתה בשבועות האחרונים נגד המגזר החרדי, נפגש בשנת 2013 עם מרן הגאון הגדול רבי שמואל אויערבך זצוק"ל, בניסיון לקבל תמיכתו במשה ליאון שהתמודד אז לראשות העיר ירושלים בפעם הראשונה. הגר"ש אויערבך הריץ אז את חיים אפשטיין, כשליברמן ניסה לשכנע את אנשי הרב להסיר את מועמדתו בכדי לאפשר לליאון לנצח.

את המפגש ארגן על ידי אולג מליס, איל הון שמקורב לליברמן וגם תורם במקביל למוסדות בנשיאות של מרן הגר"ש זצוק"ל, בניסיון להעביר את תמיכת הרב לליאון. בתיעוד שנחשף הערב ב'חדשות 12' מהמפגש החשאי, מדבר ליברמן עם הגר"ש זצוק"ל על שיתוף פעולה ומתבטא נגד קהילות התועבה.

על פי התיעוד שחשף העיתונאי עמית סגל, בנוסף לפגישה של ליברמן עם מרן זצ"ל, הוא נפגש גם עם מקורבו הרב יוסף פטרוב, במהלכה עלה גם נושא הגיוס. "אנחנו רוצים התחייבות שליברמן יגיד 'אני לא ארשה שרק בחורי ישיבה יצטרכו להתגייס לצבא. אני לא אתן לזה לקרות בלי לכלול את הערבים'", אמר פטרוב לליברמן, ורגע לפני שליברמן משיב על הבקשה, יועצו אבו חצירא שהשתתף בפגישה מורה לעצור את התיעוד. בכיר המעורה בפרטים טען שליברמן הבטיח לסכל את חוק הגיוס, מנגד בישראל ביתנו טוענים שהוא סירב לכך ולכן לא קיבל בסופו של דבר את תמיכת ליאון.

מיו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן נמסר בתגובה: "אני יכול להבין את הלחץ של החרדים. חוק הגיוס יעבור ככתבו וכלשונו. לביבי הייתי ממליץ להתרכז במודיעין על החמאס וחיזבאללה במקום בחומרי ארכיון. כל השאר זאת רכילות זולה שנשלפה מן הבוידם ומי שמפיץ אותה מבין שאין ביכולתו לעצור ממשלה לאומית ליברלית רחבה ללא חרדים וללא משיחיים".

כזכור, טרם הבחירות האחרונות לראשות העיר ירושלים ב-2018 פורסמו ב'ידיעות אחרונות' דברים שאמר ליאון בשיחה סגורה בו טען כי תמיכת החרדים בו היא תוצאה של דיל שנרקם בין ליברמן לחרדים – בתמורה להעברת חוק הגיוס. בהקלטות נשמע ליאון מתאר מפגש של ליברמן עם יעקב ליצמן ומשה גפני לתיאום עמדות בנושא.

14 תגובות

חבל שביקשו כזה הרבה עדיף ציפור אחת ביד מאשר שתי ציפורים על העץ

ליברמן שקרן מיתןלוגי

בלי לדעת מה הוא אמר אני יודע שהוא חתם לרב שמואל שהוא בעד פטור גורף לכל בעלי כיפת קטיפה בגוון שחור… הרי ליברמן ימכור את המדינה בשביל הרצונות שלו.. מקווה שהפירסום הזה יכרסם במעמד שלו בעזרת השם

לבקש סליחה כאן ועכשיו מיוסי דייטש ולהעיף את ליאון מייד.
כמה האדמו"ר מגור ראה רחוק. חבל.

ממש דבר אחר
שיקוץ משוקץ חזיר יבלות שמרחרח בשדות חרדיים וחילוניים כאחד

כמה ליברמן שילם עבור פירסומת הזאת?

איווט איש הזוי ומסוכן . אדם גרוע ולא אמין אשר מצעו אנטישמיות ושנאת חרדים . בגד בכל המוסכמות והפנה לעורף למה שחשבנו שהוא מאמין . איש חלש ומסכן שנבנה משנאת ה'

עוד תראו איזו מפלה תהיה לנוכל ליברמן.
ואגב אל לכם להתרגש מהסקרים שנותנים לו 10 מנדטים כי אני אישית בסקרים אומר שאני אצביע ליברמן בשביל שהמפלה שלו תהיה גדולה ואגב אני מכיר כמה אנשים שמתנהלים כך.
אנחנו מעלים אותו על עץ גבוה שהנפילה תהיה ענקית…

jdn אתם מורידים את רוב התגובות שלי . אם אתם ערוץ חרדי ? א י לא מאמין אתם סותמים פיות בעוד שהרשעים דוגמת יהיר ואיווט עושים הכל במילים חריפות ובוטו כנגד חרדים .. נמצא שאתם משתפים איתם פעולה עם שמאל הרדיקאלי בעל הדיעות המעוותות . וזה נענשו עם ישראל במעמד הר סיני שלא מיחו בערב רב . השתיקו את העם למען יישב בשקט ולא חתערב על חילול שמיים עצום עזה . כך גם מר"ן האור החיים ז.צ.ל ע"ה שלא מיחה בעשיר יצא לגלות . אף אתם שותקים ולא נותנים לחרדים הפגועים מזה חילול שם ה' עד עמקי נשמתם לומר את אשר כואב וחורה לליבם . על המועקה הקשה שבא הם נמצאים . על תחודת ההפקרות מצד השלטון שמאפשר להם כדוגמתכם להשתלח בנו אין ספור פעמים בכל יום . ואין קולנו נשמע . ואין פוצה את פיו למען ה' .. ואתם סותמים לנו את הפה . ואותם עיתונאים ואני תשקורת בטוחים שאנו מסכימים איתם . נכת הודות לסתימת הפיות הגורפת מצד כאלו שיש להם מעט יכולת דוגמתם לתת לנו במה קטנה להביע את כאבינו . תחזרו בתשוב ותתודאו על השותפות שלכל בזה חילול ה' הנורא ..תתעורגנו השנא כלפינו הולכת וגוברת עד כדי סכנה ממ"ש

העם היושב בציון
מאומה לא יכרסם במעמדו.
מבחינת הציבוד החילוני
ליברמן עכשיו הוא "חוזר בתשובה"…
ושום דבר לא יסיר את תמיכתם בו
ראו מה קרה עם שרון כשהוא החליט על התנתקות
לפתע כל יפי הנפש השמאלנים שיחרו לפתחו
אז תפסיקו לשגות באשליות

לא הבנתי??????????????

לחבר טוב תראה מהקרה לנו אחרי שתמכנו בו

אני יכול להעיד כאן: יום לאחר אותה פגישה, שמעתי את ההקלטה של כל אותה שיחה (כעת אנו נוברים בארכיונים למצוא אותה).

ועל השאלה של הגיוס איווט לא עונה מיד, הוא אומר (אני מצטט כמעט במדויק, לפי זכרוני): "עם הגיוס אל תדאגו הכל יהיה טוב הרי אתם לא חושבים שמישהו שלמד בישיבה פתאום יתגייס", והרב פטרוף עונה: אנחנו דואגים גם למי שלא כ"כ לומד, השאלה אם יש אפשרות לסכם על זה".

לאחר כמה שניות של שקט ליברמן שואל "סגרנו?" והרב פטרוף שואל: מצדך זה בסדר עם הגיוס?" איווט: בסדר. סגרנו.

מה שגרם לבסוף ש'בני תורה' לא תמכו בליאון זה משום שלליאון לא היה שום דבר להציע לחיים אפשטין בתמורה, בניגוד לברקת שהבטיח סגן.

תרשמו מה שאמרתי לכם ליברמן לא עובר את אחוז חסימה

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן