יו"ר ישראל ביתנו נפגש בשנת 2013 עם מרן הגאון הגדול רבי שמואל אויערבך זצוק"ל, בניסיון לקבל תמיכתו במשה ליאון שהתמודד אז לראשות העיר ירושלים בפעם הראשונה. לטענת המשתתפים: ליברמן הסכים להתחייב לחוק הגיוס כדרישתו של הרב

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, שמנהל משא הסתה בשבועות האחרונים נגד המגזר החרדי, נפגש בשנת 2013 עם מרן הגאון הגדול רבי שמואל אויערבך זצוק"ל, בניסיון לקבל תמיכתו במשה ליאון שהתמודד אז לראשות העיר ירושלים בפעם הראשונה. הגר"ש אויערבך הריץ אז את חיים אפשטיין, כשליברמן ניסה לשכנע את אנשי הרב להסיר את מועמדתו בכדי לאפשר לליאון לנצח.

את המפגש ארגן על ידי אולג מליס, איל הון שמקורב לליברמן וגם תורם במקביל למוסדות בנשיאות של מרן הגר"ש זצוק"ל, בניסיון להעביר את תמיכת הרב לליאון. בתיעוד שנחשף הערב ב'חדשות 12' מהמפגש החשאי, מדבר ליברמן עם הגר"ש זצוק"ל על שיתוף פעולה ומתבטא נגד קהילות התועבה.

על פי התיעוד שחשף העיתונאי עמית סגל, בנוסף לפגישה של ליברמן עם מרן זצ"ל, הוא נפגש גם עם מקורבו הרב יוסף פטרוב, במהלכה עלה גם נושא הגיוס. "אנחנו רוצים התחייבות שליברמן יגיד 'אני לא ארשה שרק בחורי ישיבה יצטרכו להתגייס לצבא. אני לא אתן לזה לקרות בלי לכלול את הערבים'", אמר פטרוב לליברמן, ורגע לפני שליברמן משיב על הבקשה, יועצו אבו חצירא שהשתתף בפגישה מורה לעצור את התיעוד. בכיר המעורה בפרטים טען שליברמן הבטיח לסכל את חוק הגיוס, מנגד בישראל ביתנו טוענים שהוא סירב לכך ולכן לא קיבל בסופו של דבר את תמיכת ליאון.

מיו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן נמסר בתגובה: "אני יכול להבין את הלחץ של החרדים. חוק הגיוס יעבור ככתבו וכלשונו. לביבי הייתי ממליץ להתרכז במודיעין על החמאס וחיזבאללה במקום בחומרי ארכיון. כל השאר זאת רכילות זולה שנשלפה מן הבוידם ומי שמפיץ אותה מבין שאין ביכולתו לעצור ממשלה לאומית ליברלית רחבה ללא חרדים וללא משיחיים".

כזכור, טרם הבחירות האחרונות לראשות העיר ירושלים ב-2018 פורסמו ב'ידיעות אחרונות' דברים שאמר ליאון בשיחה סגורה בו טען כי תמיכת החרדים בו היא תוצאה של דיל שנרקם בין ליברמן לחרדים – בתמורה להעברת חוק הגיוס. בהקלטות נשמע ליאון מתאר מפגש של ליברמן עם יעקב ליצמן ומשה גפני לתיאום עמדות בנושא.