נשיא ארה"ב פנה ליהודים בעקבות סערת חברות הקונגרס המוסלמיות שלא הגיעו לישראל: "אם יהודי מצביע לדמוקרט זה מראה על היעדר מוחלט של ידע או על חוסר נאמנות גדול". ארגונים יהודיים בארצות הברית מתחו ביקורת נגד דבריו של טראמפ

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר אמש (שלישי) שיהודים שמצביעים לדמוקרטים, למרות שתי חברות הקונגרס אילהאן עומאר ורשידה טליב, סובלים מחוסר ידע מוחלט או שאינם נאמנים לאמריקה.

"אני לא מאמין שאנחנו מנהלים את השיחה הזאת", אמר טראמפ לכתבים בחדר הסגלגל כשהתייחס לקריאתה של עומאר לשקול להפחית את הסיוע לישראל. "מה קרה למפלגה הדמוקרטית? מה קרה לה כשהיא מגנה על השתיים האלה במקום על מדינת ישראל?". אז אמר הנשיא: "כל יהודי שמצביע לדמוקרט – אני חושב שזה מראה על היעדר מוחלט של ידע או על חוסר נאמנות גדול".

דבריו של טראמפ נאמרו אף על פי שהיסטורית, היהודים בארצות הברית מצביעים בשיעור גדול למפלגה הדמוקרטית. בבחירות אמצע הקדנציה שהתקיימו בשנה שעברה הצביעו 79% למועמדים הדמוקרטים. הדברים מגיעים אחרי שהאשים את חברות הקונגרס, רשידה טאליב ואילהאן עומאר, כי הן "שונאות" את העם היהודי ואת ישראל, ש"הפכו לפנים של המפלגה הדמוקרטית". טראמפ אף עודד את ישראל שלא לאפשר את כניסתן לארץ, בצעד שגרר ביקורת מצד דמוקרטים ורפובליקנים כאחד.

ארגונים יהודיים בארצות הברית מתחו ביקורת נגד דבריו של טראמפ, וחלקם אף רמזו כי הם אפופי ניחוח אנטישמי. "דבריו של הנשיא טראמפ מסוכנים", אמר דיוויד האריס, יו"ר הוועד היהודי-אמריקני. "יהודים אמריקנים, כמו כל האמריקנים, מחזיקים במגוון השקפות פוליטיות. ההערכה שלו בנוגע לידע שלהם או נאמנותם תוך התבססות על המפלגות בהן הם מאמינים אינה ראויה, אינה רצויה ואף מסוכנת".