צילום: Abed Rahim Khatib / Flash90

צה"ל בהודעה חריגה: על חמאס לאכוף את מרותו על הג'יהאד האיסלאמי

בהודעה חריגה שיצאה בשפה הערבית הצבא מטיל את האחריות לירי הרקטות על הג'יהאד האיסלאמי ואומר כי חמאס צריך למנוע את הפיגועים שהוא מתכנן. "אין לנו בעיה עם תושבי הרצועה", אמרו בצה"ל, "מי שמבצע פיגועים מונע את שיפור המצב"

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • טעים להכיר- שוקו תנובה מתחדש בעיצוב ובטעם! תנובה משדרגת את השוקו במיוחד בשבילכם, באריזה חדשה וטעם נהדר!

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

דובר צה"ל בשפה הערבית, סא"ל אביחי אדרעי, העביר היום (חמישי) מסר חד משמעי לערביי רצועת עזה ולפיו ירי רקטות ופיגועי טרור ימנעו את שיפור החיים ברצועת עזה ויפגעו בתושביה.

"רצועת עזה נמצאת בעיצומו של תהליך במסגרתו מבוצעים צעדים אזרחיים שמביאים לשיפורים באופן משמעותי בתחומי החיים האזרחיים ברצועה בטווח הקרוב והרחוק", אמר אדרעי.

"די להסתכל על מצב החשמל, הדיג, הייצוא והייבוא ברצועה לפני ואחרי. ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני פועל כדי לערער את ההבנות הללו, לשבש אותן ולפגוע בהן. הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני ביצע ומתכנן לבצע פיגועים, ביניהם ירי רקטות. ישראל לא יכולה ולא תוכל להשלים עם פיגועים מסוג זה".

"אנחנו נחושים להגן על אזרחי ישראל. אנו לא מתכוונים לקבל פיגועים וירי רקטות על אזרחינו. אין לנו בעיה עם תושבי הרצועה- להיפך. מי שמבצע פיגועי טרור ימנע את שיפור המצב ברצועה ואת קידום הצעדים שבוצעו ולאלה המתוכננים. הדבר יביא לפגיעה בתושבי הרצועה כולה".

חיל האוויר תקף הלילה מוצב ימי של חמאס בצפון רצועת עזה בתגובה לירי פצמ"ר אמש שהתפוצץ בשטח פתוח ליד אחד מיישובי המועצה האזורית שדות נגב. זמן קצר לאחר התקיפה, נמסר מדובר צה"ל כי זוהה שיגור נוסף לשטח עוטף עזה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בעקבות השיגור תקפו מטוסי קרב מטרות נוספות בצפון הרצועה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן