הפלסטינים דיווחו כי שלושה תושבי אזור רמאללה ונער ממחנה הפליטים אל-ערוב שבצפון חברון נעצרו ע"י כוחות צה"ל - לא ברור אם יש להם קשר ישיר לפיגוע. הסריקות נמשכות כל העת. צפו בסריקות אחר המחבלים שביצעו את הפיגוע במעיין

הפיגוע במעיין בדולב: צה"ל עצר מאז שעות הלילה (שבת) ארבעה חשודים פלסטינים במעורבות בפיגוע שבו נרצחה רינה שנרב בת ה-17 – כך לפי דיווחים פלסטיניים. שלושה מהם מאזור רמאללה ואחד מאזור חברון. לא ברור אם יש להם קשר ישיר לפיגוע, והמצוד אחר המחבלים נמשך כל העת.

לפי הדיווחים, העצורים הם אסראף מערוף, תומך חמאס מרמאללה, הנער סאמד ג'יהאד ג'הארה ממחנה הפליטים אל-ערוב שבצפון חברון, ורובחי אבו ספא ומוחמד אבו ספא מעין עריק שבמחוז רמאללה.

אביה של רינה, הרב איתן שנרב נפצע קל, ואילו מצבו של אחיה דביר בן ה-19 שנפצע קשה, השתפר הבוקר והוא מוגדר בינוני ויציב. מבית החולים הדסה שם הוא מאושפז נמסר כי הוא כעת בהכרה ועירני, לאחר שנותח אתמול.

עם זאת, המעצרים בוצעו כחלק מאיסוף מידע ראשוני ולא בחשד למעורבות ישירה בפיגוע. במסגרת הסריקות בעין עריכ שממערב לעיר רמאללה, סמוך יחסית למקום הפיגוע, הוחרמו מצלמות אבטחה מבתי עסק והוקמו מחסומים. צה"ל ממקד מאמץ בהגנה על היישובים כדי למנוע "פיגועי חיקוי", ובמסגרת זו נמנע מהטלת כתרים, כולל "נושמים", על הכפרים הפלסטיניים באזור, תוך בידול האוכלוסייה הפלסטינית מהמחבלים. לכן נשמר חופש התנועה לפלסטינים בכבישי האזור. הפעילות בשטח הפלסטיני מתבצעת בהתאם למודיעין ולנתונים שאוסף שב"כ בניסיון להתחקות אחר מיקום המפגעים.

הכוחות מחפשים גם בכפרים הסמוכים, תוך החרמת סרטונים ממצלמות אבטחה. בין השאר תוחקר פלסטיני שעמד בסמוך לזירת הפיגוע וטען שראה רכב לבן שיצא מהזירה בנסיעה מהירה.