61% בטוחים שיממשו את קולם: כיצד המפלגות יעלו את אחוזי ההצבעה

בעוד פחות מחודש יתקיימו הבחירות לכנסת ה-22, אך אחוזי ההצבעה לא צפויים לנסוק משמעותית בהשוואה לבחירות הקודמות, כך על פי סקר שפורסם ב'ישראל היום' • כיצד בכל זאת המפלגות מתכוונות לגרום למצביעים לצאת ולממש את זכות בחירתם?

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

פחות מחודש לבחירות לכנסת ה-22, אך רק 61% מבעלי זכות הבחירה בטוחים כי יממשו את קולם ביום הבחירות לטובת מפלגה כזו או אחרת, כך עולה מסקר שנערך על ידי 'מאגר מוחות' בהנהלת פרופ' יצחק כץ, עבור 'ישראל היום' וערוץ i24news, בו השתתפו 611 נשאלים ופורסם ביממה האחרונה.

נתון זה מצביע על שיפור קל ביחס לבחירות הקודמות לכנסת ה-21, שנערכו לפני כארבעה וחצי חודשים, כאשר בסקר דומה שנערך קודם לכן רק 57% מהנשאלים היו בטוחים בוודאות כי יממשו את זכות הבחירה שלהם. עם זאת נציין, כי בסופו של דבר ברגע האמת אל הקלפי הגיעו 68.46% מסך בעלי זכות הבחירה, כך שנתון זה צפוי להשתנות אף בפעם הזאת. בנוסף, טעות הדגימה היא 4% לכאן או לכאן.

נוכח נתונים אלו, ב'ישראל היום' יצאו לבדוק איך במפלגות השונות מתכוונים לפעול ולגרום לכך שגם האזרחים שעדיין הם לא הצליחו לשכנע, ייצאו ביום פקודה ויתנו להם את קולם. בליכוד מתכוונים לצאת בפרויקט ממוקד שייחל בעוד כשבועיים וחצי. במקביל, במפלגה נערכים עם כוח אדם בשטח בהיקף של פי 2.5 מהבחירות הקודמות, במטרה להניע בוחרים אל הקלפיות, זאת לאחר ניתוח עומק שבחן את אחוזי ההצבעה והאזורים בהם מצביעי המפלגה פחות יצאו להצביע בבחירות הקודמות.

על פי ישראל היום, ב'כחול לבן' מתכוונים להיעזר באפליקציה פנימית, שתדווח ביום הבחירות אונליין האם המצביעים הפוטנציאליים של רשימתם כבר הגיעו לקלפי ומימשו את קולם, כאשר במשך כל יום הבחירות חמ"ל כחול לבן יאתר את המצביעים אשר טרם הגיעו ויזרז אותם לבוא ולהצביע. עוד בתוכניות המפלגה, כי בכל קלפי יהיו שני נציגי המפלגה בגל זמן נתון, כאשר אלו יהיו בשתי משמרות מתחלפות.

במפלגות היותר קטנות, התוכניות הן פחות פומפוזיות. מפלגת ש"ס בונה על התזמון של הבחירות – ימי הרחמים והסליחות – חודש אלול, הצפויים להשפיע על מצביעים פוטנציאלים לצאת ולהצביע למפלגתם, זאת יחד עם מערך טלמרקטינג שיפעל על בסיס מאגר תומכי ש"ס ומצביעים פוטנציאלים; ברשימת 'ימינה' מתכוונים לפשוט על צמתים שונים ברחבי הארץ מיד עם סיום החופש הגדול, במטרה לגייס מצביעים נוספים לרשימת שמאחדת את מפלגות הימין הדתיות; מפלגת עוצמה יהודית, זו שנדחקה מאיחוד מפלגות הימין הדתיות, תשכנע מצביעים באמצעות הסיסמא "רק עם עוצמה יהודית יש ממשלה ימנית". במפלגה יסבירו כי אין מספיק מנדטים להקמת ממשלת ימין וכניסת המפלגה לכנסת תבטיח 61 מנדטים לגוש הימין, ובכך ימנעו הקמת ממשלת שמאל.

2 תגובות

מממ

מממממ

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell