61% בטוחים שיממשו את קולם: כיצד המפלגות יעלו את אחוזי ההצבעה

בעוד פחות מחודש יתקיימו הבחירות לכנסת ה-22, אך אחוזי ההצבעה לא צפויים לנסוק משמעותית בהשוואה לבחירות הקודמות, כך על פי סקר שפורסם ב'ישראל היום' • כיצד בכל זאת המפלגות מתכוונות לגרום למצביעים לצאת ולממש את זכות בחירתם?
 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נפטר שבוע לפני חתונת ביתו

  תוכן מקודם

פחות מחודש לבחירות לכנסת ה-22, אך רק 61% מבעלי זכות הבחירה בטוחים כי יממשו את קולם ביום הבחירות לטובת מפלגה כזו או אחרת, כך עולה מסקר שנערך על ידי 'מאגר מוחות' בהנהלת פרופ' יצחק כץ, עבור 'ישראל היום' וערוץ i24news, בו השתתפו 611 נשאלים ופורסם ביממה האחרונה.

נתון זה מצביע על שיפור קל ביחס לבחירות הקודמות לכנסת ה-21, שנערכו לפני כארבעה וחצי חודשים, כאשר בסקר דומה שנערך קודם לכן רק 57% מהנשאלים היו בטוחים בוודאות כי יממשו את זכות הבחירה שלהם. עם זאת נציין, כי בסופו של דבר ברגע האמת אל הקלפי הגיעו 68.46% מסך בעלי זכות הבחירה, כך שנתון זה צפוי להשתנות אף בפעם הזאת. בנוסף, טעות הדגימה היא 4% לכאן או לכאן.

נוכח נתונים אלו, ב'ישראל היום' יצאו לבדוק איך במפלגות השונות מתכוונים לפעול ולגרום לכך שגם האזרחים שעדיין הם לא הצליחו לשכנע, ייצאו ביום פקודה ויתנו להם את קולם. בליכוד מתכוונים לצאת בפרויקט ממוקד שייחל בעוד כשבועיים וחצי. במקביל, במפלגה נערכים עם כוח אדם בשטח בהיקף של פי 2.5 מהבחירות הקודמות, במטרה להניע בוחרים אל הקלפיות, זאת לאחר ניתוח עומק שבחן את אחוזי ההצבעה והאזורים בהם מצביעי המפלגה פחות יצאו להצביע בבחירות הקודמות.

על פי ישראל היום, ב'כחול לבן' מתכוונים להיעזר באפליקציה פנימית, שתדווח ביום הבחירות אונליין האם המצביעים הפוטנציאליים של רשימתם כבר הגיעו לקלפי ומימשו את קולם, כאשר במשך כל יום הבחירות חמ"ל כחול לבן יאתר את המצביעים אשר טרם הגיעו ויזרז אותם לבוא ולהצביע. עוד בתוכניות המפלגה, כי בכל קלפי יהיו שני נציגי המפלגה בגל זמן נתון, כאשר אלו יהיו בשתי משמרות מתחלפות.

במפלגות היותר קטנות, התוכניות הן פחות פומפוזיות. מפלגת ש"ס בונה על התזמון של הבחירות – ימי הרחמים והסליחות – חודש אלול, הצפויים להשפיע על מצביעים פוטנציאלים לצאת ולהצביע למפלגתם, זאת יחד עם מערך טלמרקטינג שיפעל על בסיס מאגר תומכי ש"ס ומצביעים פוטנציאלים; ברשימת 'ימינה' מתכוונים לפשוט על צמתים שונים ברחבי הארץ מיד עם סיום החופש הגדול, במטרה לגייס מצביעים נוספים לרשימת שמאחדת את מפלגות הימין הדתיות; מפלגת עוצמה יהודית, זו שנדחקה מאיחוד מפלגות הימין הדתיות, תשכנע מצביעים באמצעות הסיסמא "רק עם עוצמה יהודית יש ממשלה ימנית". במפלגה יסבירו כי אין מספיק מנדטים להקמת ממשלת ימין וכניסת המפלגה לכנסת תבטיח 61 מנדטים לגוש הימין, ובכך ימנעו הקמת ממשלת שמאל.

כתבות קשורות

נתניהו זועם: "במקום להביא חיסונים, בנט מתעסק בתוכים. זו פשלה אדירה"
כוחות החילוץ פינו נער מבני ברק שנפצע במסלול בצפון • צפו
בליכוד מנתקים מגע מיו"ר הקואליציה: "חציית קו אדום והולכת שולל"
מספר החולים במצב קשה הוכפל תוך שבוע, מחר יוחלט בעניין החיסון השלישי
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • הילולת רבי יעקב כולי בעל "מעם לועז"
אושר בכנסת החוק שמבטיח ללפיד את ראשות הממשלה, האופוזיציה נטשה
דְּתִפְתַּח לִבָּאִי בְּאורַיְתָא • פתיחת הזמן בישיבות צאנז
כִּי בְשִׂמְחָה תֵצֵאוּ • מעמד צאתכם לשלום לאדמו"ר מבאסטאן
גל חום מגיע לאזור: "מזג אוויר קיצוני" • האזינו לתחזית
מעצר "סוכני המוסד": באיראן מפרסמים תיעוד מהמעקב אחרי הרשת • צפו
שריפה משתוללת סמוך לכינרת: רוחצים חולצו בסירות • צפו
המכון למחקרי ביטחון לאומי: "לוודא שיש אופציה צבאית אמינה מול איראן"

2 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן