במהלך הלילה פיצוץ נשמע בשכונת מועוואד שבדרום ביירות, בירת לבנון, לאחר ששני מל"טים ישראליים התרסקו במקום, כך לטענת ארגון הטרור חיזבאללה • בארגון טוענים: אחד המל"טים היה ממולכד ונפילתו גרמה נזק למרכז התקשורת של הארגון

במהלך הלילה דיווחו בלבנון כי שני מל"טים ישראלים התרסקו במעוז הארגון שבדרום ביירות, בירת לבנון. לטענת ארגון הטרור חיזבאללה אחד המל"טים היה ממולכד ונפילתו גרמה נזק למרכז התקשורת של הארגון.

בסמוך לשעה 3:30 הלילה תושבי שכונת מועוואד שבבירות דיווחו כי שמעו פיצוץ גדול ולאחריו אף פרצה שריפה במקום. לטענת בכיר בארגון הטרור חיזבאללה שני מל"טים ישראליים התרסקו במעוז הארגון ולטענת גורמים מהארגון אף אחד מכלי הטיס הישראליים נמצא בידיהם.

אחד המל"טים, כאמור, היה ממולכד ונפילתו גרמה נזק למרכז התקשורת של ארגון הטרור ברובע הדאחייה. בחיזבאללה טוענים, כי אחד מכלי הטיס הישראליים נמצא בידיהם ואנשי הארגון מנתחים את מסלולו ומנסים לעלות על המשימות שניסו לבצע דרכו.

בארגון הטרור חיזבאללה הודיעו כי מזכ"ל הארגון חסן נסראללה צפוי לשאת נאום בשעה 17:00 במהלכו ישיב ב"תגובה קשה".

נציין, כי אירוע זה התרחש שעות ספורות לאחר שפורסם כי כוח צה"ל תקף באמצעות מטוסי קרב מספר יעדי טרור בכפר עקרבה בדרום מזרח לדמשק בסוריה. התקיפה בוצעה נגד פעילי כוח קודס האיראני ומיליציות שיעיות שעסקו בימים האחרונים בקידום פיגוע נגד מטרות ישראליות משטח סוריה.

ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו הגיב לפרסום ואמר: "במאמץ מבצעי גדול, סיכלנו תקיפה נגד ישראל של כוח קודס האיראני ומליציות שיעיות. אני חוזר ואומר: לאיראן אין חסינות בשום מקום. כוחותינו פועלים בכל גזרה נגד התוקפנות האיראנית. הקם להורגך השכם להורגו. הנחיתי להיערך לכל תרחיש. נמשיך לפעול נגד איראן ושלוחותיה בנחישות ובאחריות למען ביטחון ישראל".

דובר צה"ל, רונן מנליס, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "סיכלנו ניסיון פיגוע של כוח קודס האירני בשטח סוריה. כוונת החוליה הייתה לבצע שיגור של מספר רחפנים תוקפנים בצפון שטח ישראל". לאחר מכן הוסיף כי קאסם סולימני וכוח קודס הובילו את ניסיון הפיגוע וכתב: "אנו רואים בחומרה הפעילות של כוח קודס ואת העובדה שהמשטר הסורי מאפשר לאיראנים לפעול משטח סוריה באופן חופשי".