לאחר התיעוד הקשה שפורסם, בשעות האחרונות הגיע העובד שעבר התעללות בשופרסל אל תחנת המשטרה בביתר עלית והגיש תלונה יחד עם עוה"ד בן גביר • במקביל, שני מנהלים מהסניף זומנו לחקירה בעקבות התיעוד המטריד

בעקבות התיעוד הקשה, בו נראה עובד חרדי בעל צרכים מיוחדים, עובר התעללות באחד מסניפי שופרסל, על ידי עובד בן מיעוטים, שני מנהלים נוספים מהסניף בו אירע המקרה זומנו היום לחקירה.

כזכור, ביום חמישי האחרון פורסם ברשת תיעוד קשה בו נראה עובד ערבי ברשת שופרסל משפיל עובד יהודי, בעל צרכים מיוחדים, כאשר זה קשור בידיו ובבטנו באמצעות ניילון נצמד. העובד הערבי מורה לעמיתו לעבודה לחזור אחריו על מילים שונות בערבית, בזמן שהעובד היהודי מבקש שישחררו.

בעקבות פרסום המקרה, שכרה משפחתו של העובד שהושפל את עו"ד איתמר בן גביר ואלו הגיעו היום יחדיו אל משטרת ביתר עלית והגישו תלונה נגד העובדים שפגעו בו. העובד הערבי שתועד זומן לשימוע לפני פיטורים, והמשטרה פתחה בחקירת האירוע. מבדיקה ראשונית עולה כי לא מדובר בפעם הראשונה בה מותקף הצעיר על ידי עובדים תושבי הרשות. כמו כן, משיחה של בן גביר עם הצעיר עולה שזאת לא הפעם הראשונה שהתעללות בו צולמה. עם לקיחת התיק לטיפול אמר בן דביר, כי יגבש תביעת מליונים נגד שופרסל.

לאחר פרסום הסרטון הקשה, פרסם העובד הערבי סרטון בו ניסה להסביר את פשר המעשה: "אני מדבר בגלל הסרטון, אתם מדברים לא נכון. זה לא היה בכוונה כמו שאתם אומרים ערבי ויהודי. אנחנו חברים, יש לנו חמש שנים בסניף. לא כמו שאתם אומרים שאני מרביץ לו – חס וחלילה. חשבו שעשיתי את זה בכוונה אבל יש מצלמות בכל הסניף – למה שארביץ לו אם יש מצלמות בסניף? אני מתנצל על מה שקרה".

לדברי הצעיר הוא פנה מספר פעמים למנהלים שלו בסניף שופרסל, אך ההתעללות נמשכה. על אף זאת ברשת שופרסל מיהרו להתנצל ולהתנער מהמקרה. "אנו דוחים בשאט נפש את ההתנהגות הנצפית בסרטון. אנו נפנה עוד הערב למשטרה בתלונה בנושא ונעשה כל שביכולתנו כדי שדברים שכאלו לא יישנו. אנו עומדים בקשר עם העובד ונלווה ככל שידרש", אמרו ברשת.