אחרי שהשמיע ביקורת חריפה כנגד מספר 2 במפלגה, חבר הכנסת יאיר לפיד, היועץ האסטרטגי רונן צור ישמש כיועצו של יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ • בכחול לבן מבהירים כי צור לא ישמש כיועץ בקמפיין המפלגה, אלא ייעץ לגנץ באופן אישי

היועץ האסטרטגי רונן צור, נשכר פעם נוספת ובחשאי על ידי יו"ר 'כחול לבן' בני גנץ, וישמש כיועצו האישי, זאת חרף הביקורצת הקשה שהשמיע כלפי שותפו של גנץ, יאיר לפיד, שאת התנהלותו כינה "אווילית".

במהלך החודשים האחרונים, מאז הבחירות לכנסת ה-21, תקף היועץ האסטרטגי רונן צור שוב ושוב את חבר הכנסת יאיר לפיד והאישמו בהתנהלות לא אחראית כלפי המגזר החרדי. "לפיד צריך למתן את ההתבטאויות שלו כנגד הציבור החרדי ולא לנהל מאבק מכליל. זו אווילות כי בעצם מדובר בהודעה מראש שאי אפשר להקים ממשלה", אמר צור בראיון לגל"צ.

ביקורת זו על לפיד, נשמעה שוב ושוב על ידי צור בראיונות שונים לתקשורת. בראיון לרדיו ירושלים לפני כששלושה שבועות אמר, כי "יאיר לפיד פוגע בעצמו. הוא מוביל לדיון ציבורי לביטול הרוטציה״.

דברים אלו של צור נאמרו על רקע הסרטון שפורסם מבית היוצר של יש עתיד, בו הוצגו החרדים כ'סחטנים'. לדברי היועץ: "היצר של לפיד לפגוע בחרדים חזק ממנו. הוא פוגע בכחול לבן הוא ומרחיק מצביעים שומרי מסורת, לא רק חרדים". לדבריו "זה סרטון ילדותי. לא מבין מה הלוגיקה מאחורי הסרטון".

בעקבות ההתקפות, דוברו של לפיד, רועי קונקול, כינה את צור כ"שכיר חרב" וכתב ב"מה שאנשים מהסוג של רונן צור לא מוסגלים לקלוט זה שיש לאנשים עקרונות .כשאתה שכיר חרב לא מעניין אותך שתהיה כאן מדינת הלכה כל עוד הצ'ק מגיע בזמן". קונקול הוסיף לתקוף וכתב: "הלקוחות שלו צריכים לדעת שכשאתה שוכר אנשים כמוהו, דקה אחרי שהכסף ייכנס לחשבון הוא ימכור אתכם למרבה במחיר. פרטיקה של המקצוע העתיק בעולם". בעקבות הדברים ובפרט על כך שכינה אותו כ"שכיר חרב, איים רונן צור בתביעה נגד דוברו של לפיד, כך פרסם העיתונאי עמית סגל.

בכחול לבן הגיבו לפרסום ואמרו: "רונן צור לא מועסק בקמפיין". רונן צור, לעומת זאתף אישר את הפרטים ואמר כי ילווה את גנץ "כיועץ אישי ולא כמנהל או מוביל קמפיין". לטענת גורמים במפלגה, כך על פי 'ידיעות אחרונות', שכרו של צור יגיע מבני גנץ ישירות, או ללחילופין באמצעות מפלגתו 'חוסן לישראל'.

עוד בנושא
יועצו של יו"ר 'כחול לבן' בבחירות האחרונות רונן צור הוסיף כי "זה פוגע בגנץ, באשכנזי ויעלון שהם לא חסומים על ידי ראשי המפלגות החרדיות והציבור החרדי". במתקפה על לפיד אמר: "זו איוולת, אופוזיציה שמודיעה מראש שאין לה כוונה להקים ממשלה"

&nbsp