צילום: פלאש 90

ליברמן מסית במפעל פינציה: ״נפעל לפירוק הועדה למען השבת״

במסגרת תעמולת הבחירות שעושה מפלגת 'ישראל ביתנו' על גבו של הציבור החרדי, הגיע היום יו"ר המפלגה, איווט ליברמן, למפעל פינציה שבירוחם ותקף את הוועדה למען השבת: "נפעל בחוק לפרק את הוועד הזה. זה לא קדושת השבת אלא קדושת הכסף"
 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • האלמנה הטרייה חושפת את מצבה הכלכלי הקשה

  תוכן מקודם

 • "יצליחו בלימודם בזמן הבעל"ט" ברכתו המרגשת של הגאון הרב פינקל

  תוכן מקודם

 • "אבא עזב אותי בגיל 4" ניכור הורי או נטישה?

  תוכן מקודם

בשעות האחרונות הגיע יו"ר 'ישראל ביתנו', אביגדור ליברמן למפעל פינציה שבירוחם, הנמצאת בעין סערה ציבורית והצהיר: "נפעל לפירוק של אותו ועד לשמירת קדושת השבת".

הרקע להצהרה זו, בא לאחר שבחסידות גור הטילו חרם צרכנים של נגד המפעל, בעקבות פעילותו בשבת, רחמנה ליצלן. על פי הדיווח לפני מספר חודשים ב'חדשות 12', חסידות גור העבירה הנחיה לרשתות השיווק ובעלי יקבים שלא לקנות מהמפעל בקבוקי זכוכית, מאחר והמהפעל ממשיך להפעיל במהלך השבת תנורים בטענה כי אפשר לעצור את פעילות, ובשל כך על העובדים לעבוד גם בשבת.

,לאחר ביקורו של ליברמן, שבא לרכוב על מפעל זה לצורכי תימולת בחירות, הוא אמר, כי "המקום הזה, קיים מאז שנת 68. מ-68 עד לפני שלוש שנים לא היו שום בעיות. חלק ניכר מהעובדים במפעל פינציה הם גם עובדים דתיים. ולכן כל הדרישה הזאת שצצה פתאום (כי המפעל ישמור שבת. י.א.) לפני שלוש שנים, מאיזשהו גוף בלתי ברור, אותו גוף שקורא לעצמו הוועדה לשמירת קדושת השבת".

"הנהלת המפעל שרצתה להגיע להבנה והסדרה עם אותם אנשים בנושא השבת, שלוש שנים לא מצליחה להיפגש איתם. ליצור איזשהו דו שיח", הוסיף ליברמן לתקוף ולהסית, "מה שצריך להבין אם פה אותה קבוצה קיצונית תצליח ותכניע את המפעל, זה יהיה סופו של כל הסיפור של התעשייה הישראלית, זה למעשה מבחן ראשון. מה שאנחנו יודעים שבאותה רשימה מופיעים עוד כ-350 עד 400 מפעלים שהם הבאים בתור".

בהתאם לכך אמר ליברמן, כי "ישראל ביתנו, אחרי שנקים קואליציה עתידית, תפעל לפירוק של אותו ועד לשמירת קדושת השבת. אנחנו גם ניצור חרם נגדי, אנחנו נשתדל לרתום גם את התאחדות התעשיינים וגם את ההסתדרות. לא יכול להיות שמפעל שקיים מ-68 באותו מקום ובאותה מתכונת וכל הזמן הכל היה בסדר, יום אחד מתעורר ומתחילים כל מיני דרישות מכל מיני אנשים הזויים. כנראה מסתתרים מאחורי כל הדרישות האלה כל מיני אינטרסים כלכליים".

"נפעל גם בחוק לפרק את הוועד הזה (הוועדה למען השבת. ב.ב.)", הוסיף ליברמן להצהיר ולתקוף. "הגוף היחיד שחייב להיות מוסמך זה גוף ממלכתי, גוף של המדינה, יש גוף כזה הנקרא הרבנות הראשית. זה שהם הפכו לשוליה והם מזדנבים אחרי קבוצות קיצוניות, זה גם אחד הדברים שחייבים לשנות. ולכן אני חוזר ואומר מבחינתי יש פה מבחן חשוב לכל התעשייה הישראלית וצריך להבין שמה שמסתתר פה זה לא קדושת השבת אלא קדושת הכסף של כל מיני מקורבים לחצר כזו או אחרת".

הרב יצחק גולדקנופף, מזכיר ועדת הרבנים למען קדושת השבת, מסר בתגובה לסיור ליברמן במפעל פנציה: "כנראה שחברת פיניציה החליטה להפר את ההסכם עמנו לפיו לא תצא בהשמצות שקריות נגד וועדת הרבנים. ליברמן אינו הראשון שמנסה להילחם עם השבת, אנו ממליצים לו לבדוק את ההיסטוריה של כל אלו שניסו להילחם בשבת קודש. שבת שבתון לה'".

"בנוגע לאינטרסים הכלכליים עליהם רמז, ראוי להזכיר היכן נמצאים כל אותם גורמים ממפלגת 'ישראל ביתנו' שפעלו מ"אינטרסים כלכליים". נראה שלא די בהתערבות המשפטית בחיים הציבוריים של היהדות החרדית כדוגמת האיסור על מופעים בהפרדה כפי שדורשת ההלכה, וכעת הגיעה השעה מבחינתו של ליברמן לרמוס גם את הזכות לחירות פרטית של יהודי חרדי במדינת ישראל".

"מטרתו של ליברמן היא להפוך את מדינת ישראל לדיקטטורה בה קובע השלטון לאזרחים מאיזה מפעלים לצרוך תוצרת ולהכריח אותם לרכוש מוצרים בניגוד לצו מצפונם ולערכים יהודיים בסיסיים כמו שבת וכשרות.את התשובה יתן הציבור בקלפי בחודש הקרוב.  יצוין, כי ועדת הרבנים דוחה את דבריו של ליברמן בשאט נפש כאשר הוא יוצא בגלוי נגד הערכים המקודשים לעם ישראל בעולם כולו".

מלשכתו של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני נמסר כי: "ח"כ גפני פועל כל העת על מנת להגיע לפיתרון מוסכם על דעת כל הצדדים לטובת המפעל, איווט ליברמן הוא פקה פקה".

כתבות קשורות

לאחר הביקורת על בכירי משרד הבריאות: ראש הממשלה בנט נזף בשרת החינוך
הקיץ בשיאו: עומסי חום כבדים בהרים ובפנים הארץ • האזינו לתחזית
ממונסי, לונדון וויליאמסבורג: אלה שמות הבחורים שנהרגו בהתרסקות המטוס
אֲבָרֲכָה אֶת ה' בְּכָל עֵת • הרב פנחס זביחי • צפו
חג בחב"ד: אלפי חסידים יחגגו מחר בכותל הכנסת ספר תורה
כולם, חוץ מהערבים ומרצ: חברי הכנסת נגד החרם של בן אנד ג'ריס
מזג אוויר משוגע באיטליה: "ירד ברד בגודל של כדורי טניס" • צפו
טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 בחורי ישיבה נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
אבוטבול הקריא בכנסת את מכתב נשיא המועצת נגד הממשלה • צפו

22 תגובות

 1. הלוואי שתתפרק ועדת העסקנים לענייני תקשורת כי
  הם חוסמים קווים בשרירות ולא שקיפות וללא אמות מידה שקופות ציבורית
  ומייקרים לשווא את מחיר הסלולר הכשר
  'הפלאפון מאושר ואני עצוב' אומרים רבים הנאלצים להיכנע לתכתיבים קיצוניים
  הם יכולים לסגור קווי תועבה והימורים ולא קווים לחולי ציליאק או דרך המלך.

 2. משוואה- עד לפני חצי שנה לא היה לליברמן שום בעיה עם החרדים. כנראה מסתתר מאחורי כל הדרישות שלו כל מיני אינטרסים כלכליים.

 3. הסטרא אחרא הזה פשוט דואג כל הזמן להשמיע את הבליו. הפרצוף המאוס הזה שנוטף ממנו ריר. הלחיים הסמוקות מרוב שומן רווי מנבלות וטרפות שהוא זולל. העינים הבורקות האלו מרוב אלכוהול שהוא שותה יומם וליל. מי ייתן שכבר יסתום את המדמנה הזו שמעוטרת בשפמו.

 4. נפרק את בתי המשפט!
  יש גוף אחד מוסמך במדינה להחליט מה חוקי ומה לא!
  קוראים לו "כנסת ישראל".
  זה שיש איזה גוף קקיוני שקורא לעצמו "בג"ץ"
  שמקצין מיום ליום והכנסת נגררת אחריו זה אבסורד!

  נדאג בחקיקה לבטל את הגוף ההזוי הזה ולהחזירו למקומו הטבעי!

  אנשים שמשתייכים לקצה מסויים של המחנה הפוליטי לא יכתיבו את הוואי החיים במדינה!!!

 5. בחוברת שומרי שבת רשימה של 300-400 מפעלים/רפתות שחולבים שם יהודים בשבת כמו קיבוץ יטבתה למשל , לצערנו מי שנהנה מהמצב הם פרסומאים חרדים ורבנים נותני כשרות שמקבלים כסף בכדי לתת כשרות ושיווק ופרסום במגזר החרדי לחלב של מחללי שבת

 6. מה אם הנייא כבר עבר הרבה זמן ממתי שהחלטת לחסל אותו ורק על יהודע שבת אתה מקיים דבר שלא יתקיים הכי טב תחזור לרוסיה

 7. שימו לב כל הבלוגרים
  למחרת הבחירות ליברמן מבטיח לביבי תכניס אותי לפני החרדים אני כבר יהיה ילד טוב והחכי"ם החרדים בכיף יצטרפו איתו בדרך לעוד דיל מסריח ….. גיוס וכו' וכו' ועל זה נאמר הרצחת וגם ירשת!!!

 8. חבל מאד! החרדים, השומרים האמיתיים על א"י ותושביה, על ידי לימוד התורה וקיום מצוות ד',נהפכו להיות מטרה לחיצי פיהם ומעשיהם של אחיהם,יהודים תועים,שמשום מה,התמלאו שנאה עצמית ואת כל תסכולם, שופכים על ראשם של החרדים!
  האם אינם שמים לב לעובדה,שבכל פעם שהם יוצאים נגד התורה ושומרי מצוותיה,אומות העולם יוצאים נגדם ופוגעים בעמ"י??? האם עדיין טחו עיניהם מראות, שהשבת, ת מ י ד תובעת את עלבונה???
  צר לי מאד, אבל אשמים א נ ח נ ו !!! אנו, שיודעים את האמת, כנראה התרשלנו פה ושם ואולי לא מספיק מכבדים את השבת ולא מספיק מתאמצים לקיים המצוות באהבה ובשמחה.אולי אנו מרגישים מספיק טוב עם עצמינו, כשאנו רואים את אורחות חיי החילונים ובטוחים, שלעומתם אנו צדיקים? אך דוקא עלינו מוטלת החובה,להתחזק יותר ויותר ולהתאמץ לעלות ולהתעלות בתורה ויר"ש!!! כמו שידוע, שאחד מגדולי ישראל אמר, שכאשר יהודי בא"י חוטא, יהודי בצרפת משתמד! כלומר,למעשינו יש השפעה על כלל ישראל ואם נתחזק בהקפדה על קיום המצוות ונזהר מאד בכל מה שקשור לעניני בין אדם לחברו, נזכה שהניצוץ היהודי,המצוי אצל כל אדם מישראל,יתעורר ויבער גם אצל הרחוקים התועים "ומלאה הארץ דעה את ד' – כמים לים מכסים" ויאמר ד' לצרותינו-די!!!

 9. ליברמן הנחש הערמומי הבוגד . הרשע מרושע שמצוה לשנוא אותו . בזוי . שמן . עמלקי . טיפש מטופש . שונא חרדים . אומלל . מתועב . מגעיל . ערב רב . ימח שמו

 10. לברמן סכנה קיומית למדינת ישראל . גורם ראשון יחד עם יהיר הדפוק לפילוג ושנאת אחים . עמלקים .. לכו הבייתה הזומחם . אינכם רצויים . כל מי שבוחר באיווט אלו זקני וזקנות רוסיים שעדיית לא השתחררו מעול הקומנסטיות

 11. אהבתי את האבחנות של טרוצקי
  רק שכידוע הגלות האחרונה היא בידי הערב רב
  לכן מומלץ לכל האופטימים להתאפס קצת
  ולהרבות בתחינה שהחלאה הזה לא ישיג את מטרתו

 12. למעוצבן תפסיק לעצבן. כנראה שאתה מאלה שרוקדים מה יפית.כנראה שאתה מאלה שעדיין לא התפכחו מהאשליה של ליברמן ליאון.ב"ה ליאון בחור טוב אבל הבוס שלו הלוואי שיחזור להיות שרת. וסליחה מכל השרתים אתם לא אשמים.

 13. אני חושב שצריך להמשיך עם החרם הזה על המפעל כמו שעשו את החרם על הסופרים של מגה שבסוף נפלו ועל קניון רמות עד שהוא נכנע לא לפרסם תמונות פרוצות אני חושב שגם פה זה יפעל.
  כבדרך אגב אני אינני יכול לסמוך על הוועדה הזאת שהיא עושה את זה לשם שמים אחרי שהוועדה לכשרות פלאפונים יקרה את המחירים של הכשרים ופסלה עשרות קווים סתם (כמו נמבר) אבל בכ"ז אני תומך בה כי גם אם כוונותיהם לא רצויות מעשיהם רצויים.
  אינני מבין מדוע האתר הזה מביא את הידיעות האלה הרי אנחנו סתם מתרגזים ולא יכולים לעשות עם זה כלום (אפי' את התגובות קוראים רק חרדים כי הם היחידים שנכנסים לאתר הזה)
  עלינו להתחזק בתפילות במצוות. ורציתי לכתוב דבר בשם הנפש החיים שכתב שכאשר עמ"י ישראל לא שומר על קדושת הספרים שח"ו לא ינזקו או יתבזו גוזרת המלכות גזירות רעות על ישראל והחי יתן אל ליבו.

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן