צילום: תומר נויברג / פלאש 90

הדו"ח גילה: האקרים מרוסיה ביצעו מתקפת סייבר במטה 'כחול לבן'

הדיווחים על חפרפרת בתוך מטה 'כחול לבן': דו"ח של CGI מגלה, כי האקרים מרוסיה ביצעו מתקפת סייבר עוצמתית, שכללה פרצה למכשיריו של הסלולארים של גנץ • כחול לבן: "למרות שהדוח הצביע על חשד לניסיון לדלות מידע, הדבר התברר כשקר וכזב"

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • מארז תנובה חגיגי עד הבית! תנובה מחלקת לכם מארזים שווים עד הבית. נכנסים, משחקים, ויכולים לזכות! למה אתם מחכים? שחקו עכשיו >>

  תוכן מקודם

אחרי הדיווחים השונים על חפרפרת בתוך מטה 'כחול לבן', הערב פורסם כי על פי דו"ח שהגיע לפני כמה ימים מ-CGI עולה, כי האקרים מרוסיה פרצו לטלפונים של כל ראשי הקמפיין, כך דווח ב'חדשות 12'.

על פי הדיווח, מבדיקה מאומצת שכללה טלפונים ומחשבים, עולה כי בוצעה ומבוצעת מתקפת סייבר עוצמתית, כשיתרה מכך יו"ר המפלגה בני גנץ נמצא בחזית המתקפה כאשר שני מכשירי הטלפונים איתם הוא מסתובב ביום יום, נפרצו.

על פי הדיווח ב'חדשות 12', הדו"ח מעלה כי הצוות המותקף הוא צוות חדש ועל כן ניתן להעריך כי מדובר במתקפה טרייה יחסית. בנוסף, גם רשת המחשבים של כחול לבן נפרצה במסגרת המתקפה. על אף הדו"ח שהעובר לגורמים המוסמכים במפלגה, עד לרגע זה לא פנו במפלגה למשטרה, כך עולה מהפרסום.

על אף הממצאים, הצוות שהוזכר בדוח כמי שהיה חלק מהתקפת הסייבר, אלו טוענים מכשירם לא נפרץ ומדובר בדו"ח מעוות ונטען כי אף מעורבים בזה אינטרסים זרים. עוד העלה הדו"ח, כי ההדלפה מצד 'יש עתיד' הייתה מקומית לכתב של 'ישראל היום', אך למפלכה אין שום נזק משמעותי למפלגה בנושא.

ממצא מעניין שעלה בבדיקה מראה כי חבר כנסת מ'יש עתיד' פעל לאסוף מידע על גנץ, כשבעקבות ממצא זה, פרסם היום גנץ סרטון ובו הכחיש את הדברים. כעת מתברר, כך על 'חדשות 12', כי מי שדרש את סרטון ההכחשה הוא מספר 2 ברשימת 'כחול לבן', חבר הכנסת יאיר לפיד.
על פי הפרסום, עלות החקירה מוערכת בין 100 אלף לחצי מיליון שקלים.

ב'‏כחול לבן' הגיבו לפרסום ואמרו כי "גורמים פוליטיים החוששים מניצחוננו ניסו להשיג מידע מהנהלת הקמפיין. למרות שהדוח הצביע על חשד לניסיון לדלות מידע, הדבר התברר כשקר וכזב. פנינו לגורמים מקצועיים שמתמחים בתחום הסייבר שאינם החברה שערכה את הדוח ולא נמצא אף מכשיר נגוע, וכן שופרו אמצעי האבטחה בסביבת אנשי הקמפיין".

 

עוד בנושא
בני גנץ יו"ר מפלגת כחול לבן החליט על דעת עצמו לשכור משרד חקירות בכדי לאתר מדליפים אפשריים. ההחלטה לא התקבלה על דעתו של לפיד שמודר מהעניין. על פי החשד: לפחות אדם אחד ביש עתיד חשוד בהדלפה של חומרים מהמפלגה

 

3 תגובות

מיום ליום הגנץ הזה נראה יותר דביל

חחחח שכרו חברת חקירות בעלות של 100000 ש"ח בשביל לומר שהמסקנות שלהם הם שקר מוחלט ועוד ממשיכים להעסיק אותם.הצחקתם אותי.עד כדי כך מזלזלים בציבור????
או שזה מעיד על רמת האינטלגנציה של חברי כחול לבן…..

כעת אין שום חדשות שאפשר להאמין להם הכל ענין של מלחמת ספינים, מלחמה חכמה וערמומית במיוחד.
בשורה התחתונה אף אחד לא ידאג לנו, לא ביבי ולא טיבי.
וכן כל השאר כולם אותו דבר.
צריך הרבה תפילות שהרכבת הפאזל תצא לטובתנו.
הרי כבר היינו השנה באופוריה אדירה ו'עפנו על עצמנו' ופתאום התאכזבנו ונכנסנו לסחרור חדש למשך חצי שנה…

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן