נשיא חברת החקירות CGI, יעקב פרי, מגיב לטענות הנשמעות ב'כחול לבן' ותוקף: "מתקשה להבין מאיפה השמועות, כאילו החברה היא המדליפה. השמצה גסה" • גנץ: "בדקנו את הממצאים, היה חשד אך הוא נמצא תקין. לא רוצה לחשוב שהרוסים מעורבים"

אחרי ההכחשה אודות הדו"ח שפורסם אמש, בו נחשף כי בוצע מתקפת סייבר במטה 'כחול לבן' על ידי האקרים מרוסיה, שאף כלל פריצה למכשיריו האישים של היו"ר בני גנץ, נשיא חברת החקירות CGI יעקב פרי מתעקש על אמינות הדו"ח ואומר: "איתרנו 4-5 טלפונים שזוהמו".

אמש פורסם ב'חדשות 12', כי בדו"ח שהגיע לפני כמה ימים מ-CGI עולה, כי האקרים מרוסיה פרצו לטלפונים של כל ראשי הקמפיין ב'כחול לבן', אך במפלגה מיהרו להכחיש את הדו"ח ואמרו: "למרות שהדוח הצביע על חשד לניסיון לדלות מידע, הדבר התברר כשקר וכזב".

הבוקר, בראיון לעיתונאים עמית סגל וירון דקל ב'כאן רשת ב', אמר נשיא חברת החקירות שהנפיקה את הדו"ח, חכ"ל יעקב פרי מ'יש עתיד', כי "אני עד לגל עכור ומכפיש של החברה, זה בבחינת לירות בשליח".

לדברי פרי, "מצטטים דברים שלא היו ולא נבראו. קיים הסכם בינינו לכחול לבן, עמדנו בהסכם והם עומדים בהסכם ואני מתקשה להבין מאיפה השמועות על החברה שאני עומד בראשה שהיא כאילו מדליפה. זו השמצה גסה ללא בסיס ורחוקה מהאמת. עשינו את עבודתנו המקצועית ואני מתקשה להבין מאיפה ההמצאות הללו".

"העסקנו חברת סייבר שזו תפקידה ואנחנו משוכנעים שהייתה חדירה", הוסיף פרי. "לא דיברנו על רוסים, דיברנו על מזרח אירופה וגורמים עוינים שקרוב לוודאי ממזרח אירופה. איתרנו חשד לזיהום של 4 עד 5 טלפונים מכיוון רוסיה או מזרח אירופה".

במהלך הראיון התייחס חבר הנכסת לשעבר לעובדה כי עד לרגע זה ב'כחול לבן' לא הגישו תלונה למשטרה ואמר: "אני לא יודע למה לא פנו למשטרה עם הממצאים שהבאנו להם".

בתוך כך, יו"ר 'כחול לבן', חבר הכנסת בני גנץ, התראיין הבוקר לגל"צ ואמר: "היה חשד לפריצת סייבר רוסית אך הוא נשלל". לדבריו: "בדקנו את הממצאים, היה חשד אך הוא נמצא תקין". גנץ הוסיף והתייחס לחשדות בתוך מפלגתו ואמר: "ההדלפות בכחול לבן זה דבר שולי. אני לא רוצה לחשוב שהרוסים מעורבים ואני לא רוצה לחשוב שיש גורם פה שמפעיל את הרוסים. על פי הדו"ח שקיבלנו, הוא לא הצביע על מעורבות רוסית".

עוד בנושא
הדיווחים על חפרפרת בתוך מטה 'כחול לבן': דו"ח של CGI מגלה, כי האקרים מרוסיה ביצעו מתקפת סייבר עוצמתית, שכללה פרצה למכשיריו של הסלולארים של גנץ • כחול לבן: "למרות שהדוח הצביע על חשד לניסיון לדלות מידע, הדבר התברר כשקר וכזב"