בכניסה מאובטחת של צה"ל, במהלך הלילה נכנסו כ-600 מתפללים לקבר יהושע בן נון בכיפל חארס שבשומרון • יוסי דגן: "נמשיך לשמר את המקומות הקדושים למען הדורות הבאים. מצפים מממשלת ישראל להחיל ריבונות על יו"ש ובוודאי על המקומות הקדושים".

במהלך הלילה האחרון, ערב ראש חודש אלול, התקיימה כניסת מתפללים למתחם קברם של יהושע בן נון וכלב בן יפונה בכפר כפל חארס, שבמרחב החטיבה המרחבית 'אפרים' שבשומרון, כאשר כוחות הביטחון אבטחו כניסה זו.

כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון, באמצעות מנהלת קבר יוסף ובליווי צה"ל, התקיימה הכניסה הגדולה לקראת ראש חודש אלול ובחסדי שמים עבר ללא אירועים חריגים.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר: "אנחנו נמשיך לקיים את חובתנו לעם היהודי, לשמור ולשמר את המקומות הקדושים בשומרון, ובהם את קבר יהשע בן נון. חלק מהמשמירה על המקומות היא שמירה על תנועה מתמדת והבאת מתפללים מכל רחבי הארץ לפקוד את המקומות הקדושים ולהתפלל בהם. הזכות של הדור שלנו לפקוד מקומות שאלפי דורות רק חלמו עליהם לא תסולא בפז ואנחנו נמשיך לשמור על המקומות הללו: קבר יהשע בן נון, קבר יוסף, למען הדורות הבאים. אנחנו מצפים מממשלת ישראל לקחת צעד אחד קדימה ולהחיל ריבונות על יו"ש ובוודאי על המקומות הקדושים".

קצין ההגנה המרחבית של חטיבת אפרים, סרן דימה סקורניאקוב אמר: "מספר פעמים בשנה לוחמי צה"ל מאבטחים את הכניסה אל הקברים, במטרה לאפשר את התפילה במקום. החטיבה בשיתוף כלל הכוחות נערכים מראש לכניסה ולאבטחה של המתחם. יחד, עם כלל הגורמים, נמשיך לאפשר את הכניסות".

ראש המועצה האזורית הודה למנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים בשומרון, לחטיבת אפרים שליוותה את הכניסה ולאלפי המתפללים המגיעים מכל רחבי הארץ מדי חודש ומסייעים לשמור על הגחלת.

הכניסה לקבר יהושע בן נון | צילום: דובר צה"ל