על רקע הביקורת של משה בוגי יעלון נגד נתניהו בפרשת הסיגרים והשמפניות הסית נגד הציבור החרדי כאשר לטענתו רבנים עמם שוחח טענו כי מדובר בסה"כ בסיגרים. יעלון טוען כי הרבנים מתעלמים מכך בשביל הכספים שנדרשים להם למימון הישיבות

ממשיכים להסית נגד הציבור החרדי: ח"כ ושר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון מראשי 'כחול לבן' טוען בראיון ל׳ערוץ כנסת׳: ״כשרבנים מתעלמים מהשחיתויות של נתניהו זה בשביל הכספים לישיבות״.

הדברים נאמרו על רקע הביקורת שלו נגד נתניהו בפרשת הסיגרים והשמפניות כאשר לטענתו רבנים עמם שוחח טענו כי מדובר בסה"כ בסיגרים. יעלון טוען כי הרבנים מתעלמים מכך בשביל הכספים שנדרשים להם למימון המוסדות והישיבות. "כשרבנים אמרו טוב, זה רק סיגריות אמרתי סליחה? אתם לא אנשי מוסר? בגלל הכספים שאתם מקבלים עכשיו לישיבות אתם מתעלמים מהשחיתות הזאת".

נציין כי גם בני גנץ יו"ר כחול לבן הבוקר בראיון לווינט קרא לליכוד להצטרף לממשלה בראשות כחול לבן, וטען שלא יפנה למפלגות החרדיות: "אנחנו נגד סחיטה, נפנה לליכוד כדי להקים ממשלה שמבוססת על הרוב החילוני בישראל".

גנץ האשים גם את ראש הממשלה בליבוי אלימות והתייחס לתקרית בכנס כחול לבן ברחובות: "נתניהו מוביל למקום עם אלימות, הוא לא פועל נגד האלימות בחברה, ההסתה יוצאת מהמחנה וזה מסוכן. אני לא מרגיש מאוים, אין מקום במדינה שאני לא מסתובב, אותי אי אפשר להפחיד".

חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי (ש"ס) אמר בתגובה לדברי חה"כ בוגי יעלון: "צר לי כי שיח השנאה מבית מדרשו של מר יאיר לפיד הצליחה לחלחל גם לאנשים אשר היו כביכול "שפויים" עד כה. מסתבר כי בתוך בליל המריבות ב'כחול לבן' לפחות ישנה הסכמה אחת והיא ההסתה כנגד הרבנים בישראל".