ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ומראשי המחנה הדמוקרטי כינה את מבקר המדינה סמרטוט ולא ייענש. ארגון בצלמו: "לא ביבי לא חוקרים" • פרקליטת המדינה מסרבת לפתוח בחקירה כנגד אהוד ברק על עבירה של העלבת עובד ציבור

לפני שבועיים קרא אהוד ברק מועמד המחנה הדמוקרטי וראש הממשלה לשעבר למבקר המדינה סמרטוט

בעקבות כך פנה שר התיירות יריב לוין וכן פנה עו"ד מיכאל ליטווק בשם ארגון בצלמו ליועמ"ש לממשלה בבקשה לפתוח בחקירה כנגד אהוד ברק בחשד לעבירה של העלבת עובד ציבור. אך הבוקר התקבל במשרדי הארגון התשובה לא תיפתח חקירה כנגד אהוד ברק.

במכתב שחתום על ידי מרב בראשי מלשכת המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים נכתב "באפשרותו של כל אזרח הסבור שנחשף לעבירה פלילית ובכללם העלבת עובד ציבור להגיש תלונה במשטרת ישראל שהיא הגוף המוסמך לחקור עבירות אלו. לאחר הגשת התלונה פועלת המשטרה לבירורה ובמידת הצורך פועלת לקבלת האישורים הנדרשים לפתיחה בחקירה בעבירות מסוימות בהתאם לחוק".

"לנוכח האמור – מסיים המכתב – לא מצאנו לנכון כי יש מקום לטיפול של לשכת המשנה בפנייה זו וכאמור באפשרותך להגיש תלונה בתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריך".

מארגון בצלמו נמסר המשפט "לא ביבי לא חוקרים" מעולם לא היה אקטואלי יותר. ההוכחה לעבירה הינה גלויה וברורה אין איש שמכחיש אותה אבל לא נפתחת חקירה.

בעוד כנגד ביבי יושבים טובי החוקרים ורק מחפשים בדלי ראיות בכל העולם כולו. בכל שנה נפתחות בישראל אלפי תיקים על העלבת עובד ציבור אבל לאהוד ברק יש חסינות. מדובר באיפה ואיפה בולטים וארגון בצלמו ימשיך להיאבק למען שוויון וצדק.