ניצן הורביץ במתקפה על 'כחול לבן': "במבחנן הבודד של מינוי מבקר המדינה הם כשלו". על מפלגת העבודה: "עמיר פרץ בעצם נטש את מחנה השלום ואת הגוש שלנו, בשביל ברית עם ימין". על הקמפיין הקיצוני: "הימין ונתניהו לא בוחלים בשום טריק"

יו"ר 'המחנה הדמוקרטי' ניצן הורביץ תוקף בחריפות את מפלגת 'כחול לבן', "היא חסרת רוח לחימה, כושלת. היא כיום כביכול האופוזיציה בכנסת, נכון? אז במבחנים הבודדים שהיו, למשל מינוי מבקר המדינה, הם כשלו. אפילו בעניין פיזור הכנסת הם לא עשו את המאמץ המתבקש למנוע אותו. היום הם כבר אומרים שמטרתם המוצהרת, אולי היחידה, היא ללכת עם הימין, עם הליכוד. בעינינו זה לא שינוי, זו הונאת הבוחרים. מי שעבר לכחול לבן, צריך להבין שהצבעה להם היא הצבעה לימין, חד־משמעית".

בראיון ל'ישראל היום' תקף הורביץ גם את מפלגת העבודה ואמר כי, "עמיר פרץ בעצם נטש את מחנה השלום ואת הגוש שלנו והפנה לנו עורף, למי שהיו אמורים להיות השותפים הטבעיים שלו, בשביל ברית עם ימין. מי שרוצה ערכי שמאל – לא רק חברה וכלכלה, אלא גם הנושא המדיני והפרדת הדת מהפוליטיקה – את זה מוצאים היום רק במחנה הדמוקרטי".

יו"ר 'המחנה הדמוקרטי' דוחה בראיון את הטענות על הקמפיין התוקפני והקיצוני אותו הם מנהלים, "אני לא עושה את הקמפיין הזה בשביל למצוא חן ושבימין יגידו, 'איזה נחמדים הם, איזה הומניסטים, כמה הם מתוקים'. הימין ונתניהו לא בוחלים בשום טריק. וגם הציבור שלנו, תאמין לי, מאוד אוהב את זה שאנחנו יוצאים ונלחמים ונכנסים בהם".

הורביץ שב על טענתו בקמפיין כי קיימת 'הדתה' בבתי הספר, "כאשר אני רואה את עומק הבעיה שקיימת במערכת החינוך, אני רואה את התחושות אצל הציבור החילוני בנושאים האלה, אז אני אומר לך שזה אפילו קמפיין עדין מדי. כששר בממשלה שהוא גם חבר קבינט, סמוטריץ', אומר שצריכה להיות פה מדינת הלכה ואנחנו צריכים לחזור לימי דוד המלך, אתה יודע מה זה אומר? זה אומר שלנשים בחברה אין שום מעמד משפטי. זה אומר שחצי מהאוכלוסייה נטולת זכויות, שלא לדבר על מי שאינו יהודי", אומר הורביץ ונשמע כמי שמעוניין בהפיכתה של ישראל כמדינת כל אזרחיה ולא במדינה יהודית.