Haim Zach/GPO

נתניהו: "יש לנו אתגרים עם איראן"; ג'ונסון: "רוצה לדבר על שתי מדינות"

ראש הממשלה נועד עם ראש ממשלת בריטניה: "יש לנו את האתגר של התוקפנות האיראנית והטרור". ג'ונסון לנתניהו: "המטרה שלנו בתהליך השלום הייתה ונשארה פתרון שתי המדינות". הערב: נתניהו ייפגש עם מזכיר ההגנה האמריקני
 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם


צילום: עומר מירון /לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד בצהריים (יום ה') עם ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון במעונו הרשמי ברחוב דאונינג 10 בלונדון. בפתח פגישתם שנמשכה כחצי שעה, אמר נתניהו: "בוריס, טוב לראותך, אך במיוחד כראש ממשלה. היית ונשארת חבר גדול של העם היהודי ושל ישראל. אני משבח את העמידה האיתנה שלך נגד האנטישמיות ואת תמיכתך בביטחון ישראל.

עוד הוסיף ראש הממשלה כי, "הקשרים בינינו חזקים מאי פעם – בכלכלה, במסחר, בטכנולוגיה ובשת"פ הביטחוני. אלה הם דברים בעלי חשיבות עצומה. זה לא שחסרים לנו אתגרים. יש לנו את האתגר של התוקפנות האיראנית והטרור, ואני רוצה לדבר איתך על הדרך שבה אנחנו יכולים לעבוד יחד כדי להתמודד עם האתגרים הללו למען השלום. אני רוצה להודות לך על הזדמנות לעשות זאת".

בקבלת הפנים לפני הפגישה ביניהם, אמר לנתניהו ראש הממשלה ג'ונסון: "זו הפעם ראשונה שאני מארח אותך פה, וזה כבוד גדול. ברוך הבא". ג'ונסון אמר לנתניהו כי ברצונו לשוחח על המצב במזרח התיכון, "המטרה שלנו בתהליך השלום הייתה ונשארה פתרון שתי המדינות", אמר ג'ונסון. נתניהו ענה לו בתגובה: "נדבר על זה".

אחרי פגישתו עם ג'ונסון, נתניהו ייפגש עם שר ההגנה האמריקני החדש מארק אספר, גם הוא לראשונה מאז נכנס לתפקידו. הפגישה עם אספר תתקיים ברקע התקיפות האחרונות באזור נגד ההתבססות האיראנית, ובצל ביקורת בפנטגון על התקיפות המיוחסות לישראל בעיראק. בלשכת ראש הממשלה אמרו אתמול כי נתניהו ואספר שוחחו השבוע בטלפון והחליטו להרחיב את שיחתם בלונדון.

נתניהו צירף לנסיעתו לבריטניה את ראש אגף המבצעים בצה"ל האלוף אהרון חליוה ואת מפקד חיל האוויר האלוף עמיקם נורקין לקראת פגישתו עם מזכיר ההגנה האמריקני. באחרונה דווח על אי-שביעות רצון בפנטגון מהתקיפות שביצעה ישראל נגד מחסני טילים ושיירות נשק של המיליציות השיעיות הפרו-איראניות בעיראק. האמריקנים, כך לפי הדיווחים, חששו שהתקיפות יערערו את היציבות של עיראק ויפגעו באינטרסים אמריקנים.

צילום: חיים צח, לע"מ

כתבות קשורות

השיעור השבועי: פרשת ראה • הרב נתנאל אביסרור
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם שִּׁשִּׁי • כותרות העיתונים – כ"ח באב ה'תשפ"א
יָבוֹאוּ טְהוֹרִים • חומש סעודה בת"ת תולדות אברהם יצחק הר יונה
שמחת האירוסין בחצרות מעליץ - בישטנא - שאץ - זוויעהל
חומש סעודה בתלמוד תורה סאטמאר בני ברק • גלריה
פיילוט במגזר החרדי: תו ירוק לילדים מחלימים על בסיס בדיקה סרולוגית
תיעוד: מטוסי כיבוי הוזנקו לשריפת חורש ליד ביתר עילית
אסונות בין הזמנים: בן 50 נמשה מהים סמוך לגשר רידינג בת"א - מצבו קריטי
גל שריפות ביוון: יותר מ-100 בתים עלו באש; ישראל תשלח סיוע • צפו
הִילּוּלָא קַדִּישָׁא • המקובל רבי אברהם חיים עדס זצ"ל
10 בני משפחה בהם ילדים קטנים נקלעו לחשכה בהר מירון - חשש להתייבשות
סקר: רוב הציבור חושב שתפקוד הממשלה במשבר הקורונה "רע" • כמה יצייתו לסגר?

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן