הממצאים יועברו לאו"ם: יוניפי"ל תיחקר את פגיעת טילי הנ"ט בישראל

צוות טכני של יוניפי"ל ערך אתמול, לבקשת צה"ל, תחקור של אירוע הירי של טילי הקורנט ששיגרה חוליה של ארגון הטרור חיזבאללה לעבר אמבולנס צבאי ואזור מיושב בשטח ישראל. מדובר צה"ל נמסר כי, ממצאי הדו"ח יועברו למטה האו"ם בניו יורק

בהמשך להצהרת מפקד יוניפי"ל ביום ראשון השבוע, כי בוצעה הפרה של החלטת מועצת הביטחון של האו"ם 1701 על-ידי חיזבאללה, נערך אתמול על פי בקשת צה״ל תחקור של האירוע על ידי צוות טכני של יוניפי״ל. התחקור בוצע באזור פגיעת טילי הנ״ט ששיגרה חוליה של ארגון הטרור חיזבאללה לעבר אמבולנס צבאי ואזור מיושב בשטח ישראל (אזור קיבוץ יראון). ממצאי הדו״ח יועברו למטה האו״ם בניו יורק.

כזכור, ביום ראשון השבוע נפגש ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי עם מפקד יוניפי״ל, גנרל סטפנו דל קול בפעם הראשונה מאז תחילת כהונתו. מדובר צה"ל נמסר כי, המפגש תוכנן מראש בכדי לערוך היכרות כללית ומקצועית בין המפקדים בדגש על משימת יוניפי״ל בדרום לבנון, חידוש המנדט והמתיחות השוררת בין לבנון לישראל.

הרמטכ"ל כוכבי אמר בפגישה כי, צה״ל נמצא במוכנות למגוון תרחישים. לא נקבל פגיעה באזרחינו או בחיילנו, ולא נקבל את פרויקט דיוק הטילים של חיזבאללה על אדמת לבנון. מדינת לבנון ויוניפי״ל צריכות להביא להפסקתו של פרויקט דיוק הטילים של איראן וחיזבאללה בלבנון וליישם באופן הדוק את החלטה 1701 של מועצת הביטחון. המצב היום הוא מצב שלא ניתן להשלים איתו".

בתחילת השבוע, בעיצומם של חילופי האש בין ישראל לארגון הטרור חיזבאללה, קרא מפקד יוניפי"ל לישראל וללבנון לחדול אש מחשש להתלקחות בגבול: "התקרית היום היא הפרה חמורה של החלטה 1707 וחותרת תחת היציבות בקו הכחול. המגעים עם צה"ל וצבא לבנון היו הכרחיים כדי להפסיק את העוינות. חשוב שהצדדים יפגינו איפוק כדי למנוע הסלמה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן