ראש הממשלה החליט כי בהרכבת הממשלה הבאה, ש"ס, יהדות התורה והבית היהודי, לא ייפגעו במו"מ הקואליציוני גם אם לא יקבלו את מספר המנדטים כפי שקיבלו בבחירות הקודמות. במקרה ויקבלו יותר, מפתח החלוקה ישתנה לטובת המפלגות

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט כי בהרכבת הממשלה הבאה, ש"ס, יהדות התורה והשרים רפי פרץ ובצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי, לא ייפגעו במו"מ הקואליציוני גם אם לא יקבלו את מספר המנדטים כפי שקיבלו בבחירות הקודמות, כך דווח ב'וואלה'.

על פי הדיווח של יקי אדמקר, משמעות הדבר היא כי חלוקת התפקידים והתיקים תיעשה לפי מפתח של שמונה מנדטים לש"ס ויהדות התורה, וחמישה מנדטים לבית היהודי, גם אם הן יקבלו פחות. במקרה ויקבלו יותר, מפתח החלוקה ישתנה לטובת המפלגות.

את ההחלטה החריגה של נתניהו חשפו אמש (חמישי) ח"כ שלמה קרעי והשר זאב אלקין מהליכוד בכנס של המטה החרדי במפלגה אותו מוביל קרעי שהתקיים לחרדים באלעד. השניים הסבירו כי ההחלטה נוגעת לכל המפלגות שהביעו נכונות ללכת עם הליכוד לממשלת ימין.

עם זאת, ההשלכה העיקרית היא על המפלגות החרדיות, היות ואיחוד הימין שרצה כעת תחת רשימת "ימינה" תקבל יותר מחמשת המנדטים שקיבלו בפעם הקודמת. למרות שח"כ קרעי והשר אלקין אישרו כי אמרו את הדברים בכנס, מהליכוד נמסר בתגובה: "אין דבר כזה".

כזכור, ראש הממשלה נתניהו קרא השבוע לתומכיו שלא להאמין לקמפיין שמנהלת ש"ס לפיו הצבעה למפלגה משמעותה תמיכה בנתניהו לראשות הממשלה. לדבריו: "אם מפצלים את הקול – מאבדים את הקול. אין הצבעה בשני פתקים, אי אפשר להגיד 'אני מצביע לשס ולנתניהו', אין דבר כזה, 'אני מצביע לסמוטריץ ושקד ולנתניהו', אין דבר כזה. קודם כל אני לא יודע על מי הם ימליצו, אבל אפילו אם כן, אנחנו חייבים להיות יותר גדולים, הרבה יותר גדולים, הליכוד חייב להיות הרבה יותר גדול מהמפלגה של גנץ ולפיד, אחרת נקום יום אחרי הבחירות עם יאיר לפיד ובני גנץ כראשי ממשלה".

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי אמר בתגובה כי, "ראש הממשלה נתניהו יודע מה שאני יודע לא פחות טוב ממנו, שש"ס ונציגיה בכנסת נותנים לו גיבוי מוחלט ונאמנים לו יותר מחלק מחברי הליכוד". עוד הוסיף כי, "נכון, נתניהו כיו"ר 'הליכוד' מחויב להגיד להצביע ל'מחל', אבל אין לי ספק שהוא ישמח לדעת שש"ס חזקה ועומדת מאחוריו. כשש"ס חזקה יהיה לרה"מ שקט לנהל את חיי המדינה".