אילוסטרציה. צילום: אוליבייה פיטוסי / פלאש 90

צביעות במיטבה: יוצאי הסיירות שנשלחו להתנכל למצביעים החרדיים

בעקבות הסערה שמעורר חוק המצלמות אותו מתכוון נתניהו להעביר לפני הבחירות, מתברר כי מפלגות השמאל עצמן הפעילו כוח התערבות בבחירות 99 שסייר בקלפיות החרדיות במטרה למנוע זיופים. האם מאן דהו מנסה לשנות את תוצאות הבחירות?
 • "המשפחה הגיעה לפת לחם" גדול הדור במכתב המלצה

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • " החופש הנורא ביותר בחיי " חני בעדות קשה

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

ההתנגדות של מפלגות השמאל והיועצים המשפטיים להתקין מצלמות בקלפיות הפזורות ברחבי הארץ מעלה תמיהה של ממש ואף בגדר נורת אזהרה למה שייתכן ומתרחש לאפו של ציבור הבוחרים.

בבחירות האחרונות לכנסת ה-21, הורה נתניהו לפעילי ליכוד להצטייד במצלמות אבטחה באזורים ערביים בכדי למנוע מצב של זיופים אפשריים. כאשר ביקש לעשות זאת שוב בבחירות הקרובות, נזעקו ארגוני השמאל על פגיעה בפרטיות ועל ניסיונות של נתניהו לגרום לערבים שלא לגשת לקלפיות מחשש שיתועדו.

הגדילו לעשות במפלגת העבודה כשהחליטו על גיוס של אלפי מתנדבים מהתנועה הקיבוצית ויוצאי יחידות קרביות שיעמדו ביום הבחירות בקלפיות במגזר הערבי והדרוזי ויהדפו את "הבריונים של ביבי".

את סיירת המתנדבים ינהלו ח״כ לשעבר עמר בר לב (מפקד סיירת מטכ״ל) ומזכיר התנועה הקיבוצית לשעבר גברי ברגיל שביחד עם התנועה הקיבוצית גייס כבר מאות מתנדבים למשימה.


אילוסטרציה. צילום: יעקב נעמי / פלאש 90

אין חולק כי המצב שבו יושבים בקלפי מזכיר, יו״ר ומשקיפים, יוצר סיטואציה בעייתית. גם אם התאמצו מאוד האזרחים להצביע בבחירות, הרי שבהינף יד אחת יכולים אותם אנשים להחליט על שינוי בתוצאות הבחירות בבחינת שמור לי ואשמור לך.

על פי החוק, לאף אדם מלבד המזכיר, יו״ר הקלפי והמשקיפים, אסור לשהות בזמן ספירת הקולות וזאת בכדי למנוע מצב של שינוי תוצאות ההצבעה. אלא שאותו חוק שבא למנוע התערבות בתוצאות הבחירות, עלול לגרום -שלא במתכוון – לתוצאה אבסורדית שכזו. הלא ישנם קלפיות בהם לא מאיישים משקיפים ממפלגות רבות וכך נוצר מצב שבו יושבים בזמן ספירת הקולות שלושה אנשים לכל היותר. ומכאן, הדרך עלולה להיות קצרה לשינוי תוצאות הבחירות.

יתרה מכך, אותו אהוד ברק שמתמודד כיום מטעם המחנה הדמוקרטי וטוען כי נתניהו מנסה להפחיד את ציבור הבוחרים, הוא זה ששלח משקיפים מטעמו לקלפיות החרדיות בשנת 1999 בכדי לבדוק שלא יתרחשו זיופים.

פעילי אהוד ברק. אילוסטרציה. צילום: אדי ישראל

העיתונאי שחר אילן מציין כי ביום הבחירות דרשו חברי קלפי – קיבוצניקים ממצביעים חרדים להסיר משקפיים, להוריד את המגבעות ולחזור על מספרי תעודות הזהות שלהם.

היו גם מקרים בהם משכו חברי קלפי חילונים בפיאות, כדי לוודא שהן אמיתיות, ודרשו מנשים להוריד את הפיאות הנכריות. ח"כ אברהם רביץ ז״ל מדגל התורה טען אז שראשי מפלגות השמאל הורו לשבש את ההצבעה בקלפיות החרדיות כדי ליצור מהומות ולהביא לפסילת הקולות. ההתארגנות בשמאל הייתה באמצעות כוח התערבות של 900 יוצאי יחידות מובחרות. אלה שוטטו בין הקלפיות, מוכנים להגיש עזרה במקרה הצורך.

האם בשמאל חושבים כי באם יותקנו מצלמות בקלפיות, הערבים לא ינהרו לקלפיות? או חמור מכך, האם מאן דהו שחושש שוב מניצחונו של נתניהו, מנסה לשנות את תוצאות הבחירות בדרכים אחרות?

כתבות קשורות

לאחר הביקורת על בכירי משרד הבריאות: ראש הממשלה בנט נזף בשרת החינוך
הקיץ בשיאו: עומסי חום כבדים בהרים ובפנים הארץ • האזינו לתחזית
ממונסי, לונדון וויליאמסבורג: אלה שמות הבחורים שנהרגו בהתרסקות המטוס
אֲבָרֲכָה אֶת ה' בְּכָל עֵת • הרב פנחס זביחי • צפו
חג בחב"ד: אלפי חסידים יחגגו מחר בכותל הכנסת ספר תורה
כולם, חוץ מהערבים ומרצ: חברי הכנסת נגד החרם של בן אנד ג'ריס
מזג אוויר משוגע באיטליה: "ירד ברד בגודל של כדורי טניס" • צפו
טרגדיה בהרי הקרפטים: מטוס קל התרסק; 3 בחורי ישיבה נהרגו • צפו בזירה
נְצֹר לְשׁוֹנְךָ • שמירת הלשון היומי עם הרב מאיר נעמן
השרה "מכחישת הקורונה" מגיבה: משרד הבריאות עסוק בהשמצות והכפשות
מסכה כפולה וחיסון שלישי: הסיבה האישית של נתניהו לפחד מהקורונה
אבוטבול הקריא בכנסת את מכתב נשיא המועצת נגד הממשלה • צפו

2 תגובות

 1. שומרי מצוות – אם לא נתעורר נקום בי"ח אלול עם ממשלת שמד !!!!!!!!!!!
  כל אחד יעבור על כל האנשי קשר שלו לוודא שכולם מצביעים כראוי!!!!

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן