אביחי מנדלבליט יגיע לישיבת הממשלה וינסה לשכנע את השרים להצביע נגד הצעת החוק, שמטרתה לאפשר למפלגות להציב אמצעי תיעוד מטעמן בקלפיות. השרים צפויים לאשר את קיום הליכי החקיקה בשלוש קריאות בתוך יום או יומיים

הממשלה צפויה לאשר היום בישיבתה השבועית את החוק המאפשר הצבת מצלמות ומכשירי הקלטה בקלפיות, למרות התנגדותו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שיתייצב בעצמו לישיבת הממשלה, כדי להדגיש בפני השרים את התנגדותו לקידום הצעת החוק. היועמ"ש אומנם תומך בהצבת מצלמות, אך מתנגד למהלך בשל הליך החקיקה המהיר, וכן מכיוון שהחוק עלול להקשות על ועדת הבחירות המרכזית ביום הבחירות.

על פי התכנון, לאחר האישור היום בממשלה למרות התנגדותו של מנדלבליט, החוק יובא כבר מחר לאישור הכנסת. לאישור החוק יש צורך בתמיכה של 61 חברי כנסת, ורק אם ישראל ביתנו תתמוך בו יהיו לנתניהו 61 אצבעות לאישור החוק. מנדלבליט הודיע ביום שישי כי קיימת לטענתו מניעה חוקית להעביר את החוק, כך שייתכן ובמקרה ומפלגות אחרות יעתרו לבג"ץ, הוא יפסול אתה החוק.

שר האוצר משה כחלון, אמר הבוקר בראיון ב'גלי צה"ל' כי מדובר בחוק חיוני כדי לשמור על טוהר הבחירות ועל רצון הבוחר. "קרו באפריל דברים. כל אזרח שומר חוק שהדמוקרטיה לנגד עיניו צריך לתמוך בעניין הזה, כמובן בתיאום עם המשפטנים כדי לראות איך עושים זאת בצורה נכונה וחוקית". עם זאת, כחלון סייג את דבריו, ואמר כי מעולם, בכל שנותיו בממשלה, לא עבר חוק שהיועמ"ש אמר שיש בו מניעה משפטית. "מנדלבליט יסביר את עמדתו ויגיד מה הגבולות וינסו להתיישר לכיוון שלו", אמר כחלון.

בכירים במפלגת הליכוד צוטטו הבוקר ב'רשת ב' אומרים כי יביאו את ההצעה להצבעה בכנסת מחר, גם אם לא יתגבש רוב להעברתו. "נביא אם החוק להצבעה גם אם ליברמן יצביע נגד החוק והחוק יפול וגם אם החוק לא יעבור מסיבה אחרת", הבטיחו הגורמים במפלגה. במצב שבו החוק יפול, מתכוונים בליכוד להאשים את ליברמן או כל גורם אחר שיהיה אחראי להפלתו כמי שמאפשר זיופים בבחירות ופגיעה בטוהר הבחירות.

ביום שישי התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לנושא ואמר כי, "איך יכול להיות שמתנגדים בכלל למצלמות? הצבת מצלמות מונעת גניבת בחירות. גנץ ולפיד מגישים ערעור נגד הצבת מצלמות. אנחנו יודעים למה. הם אמרו שהם מתכוונים לעשות קואליציה, ממשלת שמאל יחד עם אחמד טיבי ואיימן עודה שיהיו שרים בממשלה שלהם. הדבר האחרון שהם רוצים זה ספירת קולות אמיתית וטוהר הבחירות".

"אנחנו אומרים תשימו מצלמות בכל הקלפיות, של כולם, של הליכוד, של כולם, ושהמשקיפים יהיו כל אחד עם מצלמה בדיוק כמו שיש בגני הילדים בבתי ספר בסופרמרקטים. פתאום, באולם הקלפיות אסור שיהיו מצלמות? איך אפשר בכלל להסביר את זה? ולנמק את זה? ואיך אתם יכולים לבוא איזשהו גורם פוליטי או משפטי ולהתנגד בתוקף לדבר שהוא כל כך בסיסי? אלא אם כן מישהו רוצה כאן שהליכוד יפסיד. רוצים לגנוב לנו את הבחירות. אנחנו לא ניתן שיגנבו את הבחירות".