צילום: Yonatan Sindel/Flash90

אייכלר: "ממתינים לתשובת נתניהו – האם הוא מוכן לתת שר לאלי ישי"

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ ישראל אייכלר: "זו טיפשות לתת שלושה ימי נאומים של חקיקה במליאת הכנסת לשמאל ולאויבי נתניהו". מאיים לקראת הבחירות: "אין היום יהודי חרדי שלא יודע את הסכנה שמאיימת עלינו כמו בממשלת לפיד לפני שש שנים"
 • שבט אחים גם יחד- הגיבוש. האווירה. החוויה. הרישום החל לקריית החינוך בכפר סטרין. הרשמו עכשיו >>>

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • חוגי סת"ם ולימודים מקצועיים וכל מה שהבן שלך ירצה כדי לשבת וללמוד לימודי קודש ברמה הגבוהה ביותר. לחץ כאן לפרטים נוספים >>>

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

ח"כ ישראל אייכלר מ'יהדות התורה' הביע תמיכה הבוקר בראיון ל'קול ברמה' בחוק המצלמות, "אני בעד הצבת מצלמות בקלפיות. כי תמיד מאשימים את החרדים בזיופים והאמת היא ההיפך. יש פיקוח חזק בקלפיות שלנו. הזיופים הם בקלפיות של המושבים והקיבוצים המקומות הקטנים בסחירות של ועדים גדולים, ובכל מקום שאין חשודים. שם מתחלקים בקולות".

"מבחינה פרקטית, כסגן יו"ר הכנסת אני אומר", מוסיף אייכלר, "זו טפשות לתת שלושה ימי נאומים של חקיקה במליאת הכנסת לשמאל ולאויבי נתניהו, אין החוק שווה בנזק ההסתה המאסיבית במליאה. כל הרעיון שהכנסת סגורה לפני בחירות, היא כדי למנוע במה לתעמולת בחירות. נניח ויעבירו את חוק המצלמות כדי למנוע קצת זיופים, אבל מצד שני יקבלו המון קולות של השמאל והערבים שיבואו בגלל התעמולה הזו".

הוא תקף את מפלגת 'כחול לבן, "גנץ פסול משום שהוא חבר ליאיר לפיד. אוי לרשע ואוי לשכנו. לגבי התוצאות ולשאלות עם מי נשב, נדבר אחרי הבחירות. אם גנץ יקים ממשלה נגד היהדות החרדית היא תהיה ממשלה לא לגיטימית. לי אישית אין בעיה לשבת באופוזיציה. אבל אותם תלמידים שהולכים עכשיו לחיידרים לכוללים ולישיבות עבורם זו סכנה גדולה מאוד".

על המשא ומתן עם יו"ר יחד אלי ישי אמר אייכלר כי, "כרגע ממתינים ביהדות התורה לתשובת ראש הממשלה האם הוא מוכן לתת תפקיד של שר לאלי ישי". אייכלר התייחס למכתב רבני חב"ד וקרא ולחסידי חב"ד להצביע למפלגתו, "יש מכתב של הרבי מליובאוויטש שכותב בפשטות כי מי שלא מצביע נותן יד לפגיעה בדת ישראל".

עוד הוסיף לקראת הבחירות, "מתכוננים ליום מלחמת הבחירות. מדינת ישראל מוקפת במיליוני מוסלמים שרוצים להשמיד אותה, אסור שהאנטישמיות הפנימית תהפוך לסכנה חדשה על הגטו העברי. אין היום יהודי חרדי שלא יודע את הסכנה שמאיימת עלינו כמו בממשלת לפיד לפני שש שנים".

"כולנו תקווה שבעוד עשרה ימים בקלפי, ניתן תשובה יהודית הולמת והגונה לאנטישמיות וההסתה של הפוליטיקאים והתקשורת. הרוח האנטישמית של הפוליטיקאים האלה תישאר גם אחרי הבחירות. נצטרך לצאת למלחמה גדולה כדי למגר את השיח הזה. הבה נחסל את שיח האנטישמיות לפני שהיא תחסל אותנו" כך אייכלר.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן