צילום: Hassan Jedi / Flash90

שר החוץ: "מתקרבים למערכה כוללת שבה תחוסל צמרת חמאס"

השר ישראל כץ: "אנחנו מזהים טביעת אצבעות הולכת וגוברת של קאסם סולימני והציר האיראני בפעילות הטרור בעזה" • לדבריו, "הסיבוב הבא בעזה יהיה סיבוב כולל ואנחנו מנסים להימנע ממנו. במערכה הזאת תחוסל צמרת מנהיגות הטרור"

השר ישראל כץ המשמש כשר החוץ אמר הבוקר כי "הסיבוב הבא בעזה יהיה סיבוב כולל ואנחנו מנסים להימנע ממנו. במערכה הזאת תחוסל צמרת מנהיגות הטרור", את הדברים אמר בראיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן ברשת ב.

כץ המשמש כחבר בקבינט המדיני ביטחוני הוסיף כי "החמאס והג'יהאד מקרבים את קיצם בחבירה לאיראן ולסולימני, כאשר הם הופכים לכלי שרת איראני".

"לאחרונה אנחנו מזהים טביעת אצבעות הולכת וגוברת של קאסם סולימני והציר האיראני בפעילות הטרור בעזה", אמר כץ. לדבריו "זה מקרב אותנו מאוד למערכה כוללת של ישראל נגד ארגוני הטרור בעזה, שתתקיים בעיתוי ובתנאים שאנחנו נחליט עליהם". "המעורבות האיראנית שהופכת את עזה לעוד מכשיר דמוי חיזבאללה, תחייב אותנו להתייחסות אחרת" אמר כץ, והוסיף כי "לא נוכל להשלים ולאפשר עם היווצרות מציאות כזאת בדרום מדינת ישראל".

אמש מטוסי קרב וכלי טיס של חיל האוויר תקפו כמה יעדי טרור בהם ציוד לחימה ימי ושני מתחמים צבאיים של המערך האווירי של חמאס, בצפון ובמרכז רצועת עזה.

בצה"ל אמרו כי התקיפה בוצעה בתגובה לחדירת רחפן משטח רצועת עזה לשטח ישראל והטלת מטען ממנו לעבר רכב צבאי, מוקדם יותר אתמול. "צה"ל ימשיך לפעול נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל ורואה בארגון הטרור חמאס אחראי על הנעשה ברצועת עזה וממנה", הוסיפו.

לאחר השלכת המטען על ידי הרחפן, מטען שגרם נזק לרכב צבאי, אמרו גורמים בצה"ל כי מדובר ב"אירוע חמור ביותר" וכינו זאת "חציית קו אדום". עם זאת, גורמים המקורבים להנהגת חמאס טענו כי התקיפות אמש חורגות מכללי המשוואה בין ישראל לחמאס, כפי שהם רואים אותם, ולפיכך העריכו כי תהיה לכך תגובה.

2 תגובות

כשם שלכל אדם יש תחליף כל לכל חיה ההולכת על שתים כדוגמת אותם טרוריסטים יש הרבה תחליפים ה"י כך שהבעיה במקומה עומדת ולה' הישועה

הגיע הזמן. כמו כן גם לאחר חיסול חמ"ס אין לעשות שום שלום עם עם הפלשטינים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *