הרחפן שהופל לפני כשבוע. צילום: כלי תקשורת בלבנון

חיזבאללה: הפלנו רחפן ישראלי בדרום לבנון; צה"ל: אין חשש לדליפת מידע

ארגון חיזבאללה טען הבוקר כי הפיל רחפן ישראלי באזור הכפר ראמיה בדרום לבנון, לאחר שאנשיו יירטו אותו באמצעות "אמצעי לחימה מתאימים" וכעת הוא בידם. בצה"ל אישרו כי רחפן ישראלי הופל בשטח והדגישו כי אין חשש לדליפת מידע

ארגון הטרור חיזבאללה הודיע הבוקר כי לוחמי הארגון הצליחו להפיל מל"ט ישראלי שחצה את הגבול מישראל לעבר הכפר ראמיה שבדרום לבנון. לדברי הארגון, אנשיו יירטו אותו לאחר שחצה משטח ישראל באמצעות "אמצעי לחימה מתאימים" וכי כעת הוא נמצא בידי חיזבאללה.

דובר צה"ל אישר הבוקר כי רחפן צה"לי נפל אתמול בצהריים בשטח לבנון, במהלך עיסוק בפעילות שגרתית באזור הגבול, בצד הלבנוני. גורמים בצבא ציינו כי מדובר ברחפן פשוט יחסית וכי אין חשש לדליפת מידע, אך לא מסרו אם סיבת נפילתו היא טכנית או מכוונת.

האירוע מתרחש על רקע הדיווחים אמש בתקשורת הלבנונית כי עלי חאטום, פעיל בארגון "גדודי לבנון להתנגדות לכובש הישראלי" הכפוף לחיזבאללה, נמצא מת בדירתו ברובע בורג' אל-ברנג'ה שבביירות כשעליה סימני ירי. אולם טרם ברור האם מדובר בחיסול מסתורי או התאבדות.

השייח' עלי חאטום, ששימש אחראי הביטחון של ארגון הטרור הלבנוני, בו חברים מוסלמים, נוצרים ודרוזים. הנסיבות שהובילו למותו נבדקות. כוחות הביטחון פתחו בחקירה וממתינים לקביעה של הרפואה המשפטית. בסוכנות הידיעות הלבנונית דווח כי עם גילוי הגופה מיהרו כוחות הביטחון למקום ופתחו בחקירה, כשהכיוונים הנבדקים הם – חיסול או התאבדות. אולם לפי דיווחים בתקשורת הערבית, מתחזקת ההערכה כי הבכיר שם קץ לחייו.

כזכור, לפני כשבועיים תקפו לכאורה מל"טים ישראליים בדאחייה שבביירות מפעל של חיזבאללה לדיוק טילים. במסגרת התקיפה, כלי הטיס החמושים נחתו במדויק על מערבל יקר ערך שהחנה חיזבאללה בחניון פתוח – והוא יצא מכלל שימוש. הפעולה מעכבת את פרויקט הטילים המדויקים של הארגון.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו