השר לשעבר, ובנו של מנהיג המפלגה לשעבר, טען כי ההתנהלות של הליכוד בשנים האחרונות מקשה עליו להצביע למפלגה: "נדמה שהנהגת המפלגה עושה הכל כדי שלא אצביע להם". בגין כינה את התנהלות הליכוד וכינה אותה "יהירה ושחצנית"

בני בגין, השר לשעבר מטעם מפלגת הליכוד ובנו של מנהיגה לשעבר מנחם בגין, אמר היום כי הוא אינו מתכוון להצביע למפלגת הליכוד בבחירות הקרובות: "לא אצביע לליכוד. זה הפך לבלתי אפשרי. בשנים אחרונות נדמה כי הנהגת הליכוד משקיעה מאמץ ניכר כדי להקשות ולמנוע ממני להצביע עבור הליכוד. יש מחיר להתנהגות בצורה יהירה ושחצנית".

בראיון ל'גלי צה"ל' תקף את החלטת הממשלה להעביר את חוק המצלמות חרף התנגדות היועמ"ש ויו"ר ועדת הבחירות, "היועץ המשפטי לממשלה על פי המסורת הוא זה שמתווה את המסורת החוקתית. הממשלה כפופה לייעוץ החוקתי. התופעה שלא לציית לייעוץ של היועמ"ש הינה תופעה חמורה".

"התעלמות בוטה מאלה שהם נושאי המשרה שאמונים על ממשל תקין. הדברים האלה משקפים חוצפה וקודם כול בורות. זה נכון שהממשלה אינה חייבת לקבל את עצתו, אך זה עניין פורמלי, כשהוא אומר שיש מניעה משפטית פירוש הדבר שהם יודעים שהם הולכים לעשות מעשה בלתי חוקי מכוח הרוב שיש להם בכנסת, זו תופעה חמורה מאוד", כך בגין.

משה (בוגי) יעלון התייחס בחשבון הטוויטר שלו לדבריו של בגין: "בגין אמר הבוקר באומץ, את ששרים, חברי כנסת וליכודניקים רבים חושבים: נתניהו הפך לנטל על הליכוד ועל המדינה". חבר הכנסת דוד ביטן התראיין גם הוא לגל"צ ואמר בתגובה כי "בני בגין ודן מרידור מצביעים לליכוד כשהם ברשימה. כשהוא לא הוא מוצא מיליון סיבות לא להצביע. ככה התרגלנו, הכל בסדר".

בגין הבן נבחר לראשונה לכנסת לפני כעשרים שנה, ולאחר הקדנציה האחרונה שלו בכנסת הקודמת בחר, עליה נכנס בזכות שריון מנתניהו, בחר לוותר על ההתמודדות בפריימריז ופרש מהחיים הפוליטיים. במהלך הכנסת הקודמת סירב לתמוך בחוק ההמלצות והודח מוועדת הפנים על ידי יו"ר הקואליציה דאז דוד ביטן.