צילום: דוד כהן / פלאש 90

צה"ל: לפנות בוקר בוצעו מס' שיגורים כושלים מסוריה לעבר ישראל

לפנות בוקר זוהו מספר שיגורים כושלים משטח סוריה שלא חצו לישראל, הירי בוצע על-ידי פעילי מליציות שיעיות בהובלת כוח קודס האיראני משטח סוריה בפאתי דמשק. צה״ל מאשים: "רואים במשטר הסורי אחראי לכל פעולה המתרחשת משטחו"

צה"ל הודיע היום (שני) כי זיהה כמה שיגורים כושלים משטח סוריה, שלא חצו לשטח ישראל, בידי פעילי מליציות שיעיות בהובלת כוח קודס האיראני משטח סוריה בפאתי דמשק.

בהודעת דובר צה"ל נכתב: "לפנות בוקר זוהו מספר שיגורים כושלים משטח סוריה שלא חצו לשטח ישראל, הירי בוצע על-ידי פעילי מליציות שיעיות בהובלת כוח קודס האיראני משטח סוריה בפאתי דמשק. צה״ל רואה במשטר הסורי אחראי לכל פעולה המתרחשת משטחו".
ההערכה היא כי ירי הטילים משטח סוריה לעבר ישראל מגיע בעקבות התקיפות הלילה בגבול סוריה – עיראק שמיוחסות לישראל על פי דיווחים זרים.
מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח הלילה (שני) כי כלי טיס לא מזוהים תקפו יעדים שבשליטת הכוחות האיראניים והמיליציות הפרו-איראניות באזור אל-בוכמאל במזרח סוריה – בגבול שבין סוריה לעיראק. בערוץ אל-ערביה הסעודי דיווחו על כמה הרוגים ופצועים בתקיפה. בתקשורת הסורית הרשמית אין התייחסות לנושא.

על פי המרכז הסורי לזכויות אדם, ארגון היושב בבריטניה ומזוהה עם האופוזיציה הסורית, שלושה פיצוצים נשמעו בעיירה אל-בוקמאל שבאזור הכפרי במזרח דיר א-זור. מטוסי קרב שזהותם לא ידועה תקפו רכבים ועמדות של כוחות איראניים ושל מיליציות עיראקיות המזוהות עם איראן באזור הגבול בין סוריה ועיראק.

לפי הדיווחים, התקיפות שאירעו בסמוך לגבול סוריה-עיראק, כוונו ככל הנראה אל מפקדות של מיליציות עיראקיות, המקורבות לאיראן. ברשת "אל-ערביה" דווח כי היעדים שהותקפו היו בתוך העיירה וכי בין המיליציות שנפגעו בתקיפה היו גם פעילים מקומיים של חיזבאללה. לפי חלק מהמקורות, כמה חמושים נהרגו בתקיפה. בשלב זה לא ידוע מי עומד מאחורי התקיפות.

4 תגובות

מסכנים התינוקות במקום השגחה ואהבת ה' לקרוא לזה שיגור כושל… איייי מי יתן ויפקחו עיני הסומים בגאולה שלימה

ה' שומר עלינו מהטילים המסוכנים ולא ביבי
ולכן להצביע למפלגה של מרן כי הקב"ה רוצה אריה חזק !!!!

לאוהב ציון:
אמן ואמן!!!!

אוי, עומק הגלות!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו