שלושה ימים לפני תום המנדט של גנץ, צוותי המשא ומתן של כחול לבן וישראל ביתנו נפגשו בניסיון לייצר תשתית שתאפשר הקמת ממשלת מיעוט. בסיום הפגישה מסרו הצדדים כי הושגה התקדמות של ממש בניסוח קווי היסוד, ובפרט בנושאים הנוגעים לענייני דת ומדינה.

שלושה ימים לפני תום המנדט של גנץ, צוותי המשא ומתן של כחול לבן וישראל ביתנו נפגשו היום (ראשון) בכפר המכביה, זאת בניסיון לייצר תשתית שתאפשר הקמת ממשלת מיעוט. בסיום הפגישה מסרו הצדדים כי הושגה התקדמות של ממש בניסוח קווי היסוד, ובפרט בנושאים הנוגעים לענייני דת ומדינה.

נציגי הצדדים יפגשו שוב הערב ומחר, בפגישה סגורה לתקשורת. בהמשך תתקיים פגישה גם עם צוותי המו"מ של העבודה-גשר. בכחול לבן ממשיכים בפגישות עם צוותי המו"מ של מפלגות אלה בניסיון להשיג התקדמות בהסכמות על קווי היסוד שיאפשרו הקמת ממשלה. בכחול לבן מקווים להמשיך ולהתקדם בתשתית להרכבת ממשלת מיעוט, אף שיו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן עדיין לא נתן את הסכמתו למהלך.

עם שתי המפלגות כבר הושגו הסכמות עקרוניות בנושאים חברתיים-כלכליים, והשאיפה בכחול לבן היא להמשיך ולהתקדם בתשתית להרכבת ממשלת מיעוט, אף שיו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן עדיין לא נתן את הסכמתו למהלך. לדברי גורמים בכחול לבן שצוטטו באתר 'וואלה': "השאיפה היא להקים ממשלה בהשתתפות ישראל ביתנו והעבודה-גשר בתמיכה חיצונית של המחנה הדמוקרטי וחלק מחברי הרשימה המשותפת, במידה שליברמן ייתן את הסכמתו למהלך". עם זאת, הגורמים העריכו כי ליברמן לא צפוי לשתף פעולה עם ממשלת מיעוט בתמיכה המשותפת.

בתוך כך הערב (ראשון) בשעה 19:30 תתקיים ישיבה של הנהגת כחול לבן במטה המפלגה בכדי לדון בהסכמות שהושגו בקווי היסוד עם סיעת ישראל ביתנו והעבודה – גשר. בפגישה יעדכן גנץ גם על פגישתו עם הנשיא אתמול והאופציות העומדות על הפרק.

כזכור, אמש (מוצ"ש) פורסם 'בישראל היום' כי ראשי כחול לבן סיכמו עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן להאיץ את המגעים לכינונה של ממשלת מיעוט בתמיכת חברי כנסת מהרשימה המשותפת. על פי הדיווח, המטרה היא ללחוץ על ראש הממשלה בנימין נתניהו להתגמש בתנאיו להקמת ממשלת אחדות.

על פי הסיכום, יביאו הצדדים את המגעים עד לסף חתימה בימים הקרובים וישאירו לנתניהו את האפשרות לבוא ללא גוש הימין־חרדים של 55 הח"כים ועם ויתורים נוספים בנושא החסינות. אם נתניהו לא יתגמש, יחתמו ויביאו להחלפתו בשלטון עוד השבוע. ליברמן, שהסכים עקרונית למהלך במסגרת מאמציו לחתור לאחדות ולמנוע בחירות נוספות, עדיין לא התחייב כי במקרה שנתניהו יסרב, באמת יכנס לממשלת מיעוט כזו.