הדר גולדין ואורן שאול הי"ד

משפחת גולדין: "נתניהו הבטיח שלא יועברו גופות לעזה עד להשבת הבנים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום פגישות עם משפחת גולדין ומשפחת שאול. נתניהו עדכן את המשפחות במאמצים הנעשים להשבת הבנים ובהתפתחויות האחרונות. עוד הבטיח רה"מ לפעול במישור הבין-לאומי כדי להפעיל לחץ על חמאס

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום פגישות עם משפחת גולדין ומשפחת שאול, בלשכת רה"מ בירושלים. נתניהו עידכן את המשפחות במאמצים הנעשים להשבת הבנים ובהתפתחויות האחרונות. המשפחות העלו בפגישה דרכי פעולה נוספות ורה"מ הנחה את צוותו לבדוק את האפשרויות שעלו. בפגישה השתתפו גם חבר ועדת השרים לענייני שבוים ונעדרים שר האוצר משה כחלון, ראש המל"ל מאיר בן-שבת, המזכיר הצבאי לרה"מ תא"ל אבי בלוט ומתאם השבויים והנעדרים ירון בלום.

לטענת משפחת גולדין, נתניהו הודיע בפגישה כי הורה שישראל לא תעביר גופות נוספות לעזה עד להשבת החיילים. במהלך הפגישה דנו הצדדים גם בפעילות משפחת גולדין בזירה הבינלאומית. לדבריהם, "בעניין זה הבטיח נתניהו לפעול באופן אישי במישור הבינלאומי על מנת להפעיל לחץ על חמאס באמצעות האו"ם והמדינות התורמות, ולהביא להשבת חיילי צה"ל והאזרחים הישראלים שנמצאים בעזה".

כזכור, לפני כשבועיים התייחסה לאה גולדין, אימו של הדר גולדין הי"ד שגופתו מוחזקת בידי החמאס, והאשימה את מתאם השבויים והנעדרים מטעמו של רה"מ ירון בלום כי הוא "מרמה ומשקר את המשפחות" הנעדרים ואינו "סופר אותן". לדבריה, "אנחנו מקבלים רמאות. יש פונקציה שנקראת מתאם שבויים ונעדרים, הוא כל הזמן מרמה אותנו, משקר לנו, אנחנו ביקשנו לדעת מה קרה ואיך קרה. זה פשוט הפקרה".

בראיון ל'חדשות 12' כיוונה את עיקר הביקורת לעובדה שהממשלה נהגה בניגוד מוחלט להחלטה אותה העבירה בעצמה כשקבעה כי אין להשיב גופות מחבלים שנהרגו במהלך פעילות עוינת. "ואילו רק לפני שבוע החזירו גופה של מחבל שגופתו הועטפה בדגל חמאס". התלוננה. לדבריה, "השערוריה הגדולה ביותר היא, שהדברים פורסמו רק בדיעבד, תמיד זה מתחת לרדאר".

בראיון לרשת ב' התייחס התייחס בלום למגעים מאחורי הקלעים שמתנהלים מול חמאס במטרה להשיב את הבנים הביתה והסביר, כי המצב אינו פשוט, שכן "חמאס עדיין לא מבין שמשהו השתנה גם בציבוריות הישראלית, ואני מעריך שלא תחזור על עצמה עסקת שליט 2". לדבריו, "אנחנו עמלים להגיע למצב של שיח ומשא ומתן עקיף בין ישראל לבין החמאס שתכליתו ניסיון להביא לשחרור השבויים והנעדרים מרצועת עזה.

"יש התקדמות לכיוון הזה, יש יותר מערוץ אחד שפועלים יחד ומסונכרנים יחד כדי לנסות להביא לעסקה שתשחרר את השבויים ואת הנעדרים". עם זאת הוסיף, "אני חושב שאנחנו מתקדמים בצעדים לכיוון הזה. חמאס עדיין לא בשל והפערים הם מאוד גדולים בין דרישותיהם הרבות לבין מה שמדינת ישראל תהיה מוכנה לתת אבל אנחנו בהחלט בציר התקדמות לדבר הזה".

2 תגובות

לא מבין מה הבעיה, חיסול הנייה או כל ראש אחר ואריי זה איום בחיול נוסף עד שהבנים שבים הבייתה. הכל שטויות

לא מבין מה הבעיה, חיסול של הנייה ואיום שאם הבנים לא חוזרים הבייתה נמשיך לחסל עוד ועוד וגמרנו, כל השאר שטויות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן