דובר צה"ל על התקרית בו נהרגו שמונה בני המשפחה שלא מעורבים בטרור: "הפללת המטרה ותכנון התקיפה נעשו בהתאם להוראות המחייבות בצה״ל. בהתאם למידע שעמד לרשות צה״ל בעת ביצוע התקיפה, לא היה צפוי שאזרחים בלתי מעורבים ייפגעו"

דובר צה"ל התייחס היום (ראשון) למותם של שמונת בני המשפחה בדיר אל בלח שברצועת עזה בתקיפת הצבא: "באירוע הותקפו מבנים שהופללו כמטרת תשתית של ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי. מבנים אלה הופללו כמטרה צבאית לראשונה לפני חודשים ספורים, והפללה זו תוקפה ע״י גורמי המקצוע פעם נוספת מספר ימים לפני תקיפתה. מתחקיר ראשוני, הפללת המטרה ותכנון התקיפה נעשו בהתאם להוראות המחייבות בצה״ל".

עוד הוסיפו בצה"ל כי, "בהתאם למידע שעמד לרשות צה״ל בעת ביצוע התקיפה, לא היה צפוי שאזרחים בלתי מעורבים ייפגעו כתוצאה מהתקיפה. צה״ל מצר על כל פגיעה באזרחים בלתי מעורבים, ונוקט דרך קבע במגוון מאמצים, מודיעיניים ומבצעיים, על מנת להימנע, ככל הניתן, מפגיעה באזרחים בלתי מעורבים אגב תקיפה של מטרות צבאיות. צה״ל מתחקר את האירוע על היבטיו השונים, ובכלל זאת גם את סוגיית הימצאות אזרחים בלתי מעורבים במתחם שנתקף".

כזכור, צה"ל מתחקר את התקיפה האווירית שבוצעה ביום חמישי לפנות בוקר בדיר אל-בלח שברצועת עזה, שעתיים לפני כניסת הפסקת האש, שבמהלכה נהרגו שמונה בני משפחה, בהם חמישה ילדים, שאינם מעורבים בטרור. לפי משרד הבריאות הפלסטיני, במקום שהו 12 בני אדם נוספים שנפצעו בתקיפה.

דובר צה"ל בערבית אביחי אדרעי פרסם ביום חמישי בבוקר כי צה"ל חיסל בתקיפה את רסמי אבו מלחוס, מפקד יחידת הרקטות בחטיבת המרכז של הג'יהאד האיסלאמי. אך על פי המידע שנבדק בימים האחרונים, למשפחה אין קשר לרסמי אבו מלחוס, איש הג'יהאד האיסלאמי, אלא מדובר באב המשפחה בעל שם זהה.

שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, גינה בחריפות את הריגתם של בני המשפחה. "אין שום הצדקה לתקיפה של אזרחים בעזה או בשום מקום אחר", צייץ מלאדנוב בטוויטר. "איזו טרגדיה, תנחומיי הכנים למשפחת אל-סוורקה ואיחולי החלמה לפצועים. אני קורא לישראל לפעול לקידום חקירת המקרה".